reklama

Potvrzeno. Okruhový šampion Vršecký pojede Rallye Dakar

David Vršecký. David Vršecký. autor: Buggyra
Dvojnásobný mistr Evropy v závodech tahačů na okruzích David Vršecký absolvuje příští rok svoji první Rallye Dakar jako jezdec. Usedne za volant tatry stáje Buggyra.

Praha - David Vršecký byl dnes oficiálně potvrzen jako jezdec tatry týmu Buggyra pro příští ročník Rallye Dakar. Dvojnásobný mistr Evropy v závodech tahačů na okruzích už slavnou dálkovou soutěž absolvoval roku 2011 jako spolujezdec, letos byl šéfem technického zázemí roudnického týmu.

"Když jsem absolvoval před pěti lety první Dakar, tak jsem řekl, že mě tam už neuvidí. A když, tak s vlastním vozem ve vlastním týmu. To se teď téměř splnilo. Budu hlavně sbírat zkušenost, ale doufám, že jednou budu s Martinem vyrovnaně závodit," uvedl na dnešní tiskové konferenci.

Vršecký tak doplní Martina Kolomého, oba pojedou ve speciálech Tatra Phoenix. Podle informací Aktuálně.cz je ve hře ještě start třetího vozu. Nového pilota Fat Boye, s nímž dosud závodil Kolomý, Buggyra nyní testuje.

Vršecký absolvoval rallyovou premiéru v dubnu v soutěži Baja Drawsko, kde skončil druhý. Porazil ho jen Martin Macík v LIAZu.

reklama