reklama

"Anděl strážný" Vrátný znovu zasahoval, teď pomohl Kolomému

Foto z kamery ve voze Tomáše Vrátného při vyprošťování Tatry Martina Kolomého Foto z kamery ve voze Tomáše Vrátného při vyprošťování Tatry Martina Kolomého autor: Buggyra via Facebook
Tomáš Vrátný už potřetí v tomto ročníku Rallye Dakar pomáhal některému ze svých kolegů. Ve včerejší páté etapě dostal Martina Kolomého a jeho tatru z pozice "ležmo" zpět na všechna čtyři kola.

Antofagasta - Tomáš Vrátný už potřetí v tomto ročníku Rallye Dakar pomáhal některému ze svých kolegů. Ve včerejší páté etapě dostal Martina Kolomého a jeho tatru z pozice "ležmo" zpět na všechna čtyři kola.

„Byla to hrozná rána!“ to byla první Kolmého slova pro protnutí pomyslné cílové čáry, kam dorazil se ztrátou více než 75 minut na nejrychlejšího Rusa Nikolajeva v kamazu.

Zrádný prach zakryl výhled

„Chtěli jsme dnes dohnat tu ztrátu ze včera a od začátku jsme tahali kupředu. Podařilo se nám předjet pár kamionů, ale v tak prašné etapě to bylo hodně riskantní, což se nám taky nevyplatilo," zpytoval český jezdec svědomí.

A co se vlastně stalo? "Jeli jsme za jedním z renaultů. Když jsme se chystali, že to riskneme se před něj dostat, tak najednou hrozná rána, tatra vylítla do vzduchu a už jsme leželi. Musím poděkovat Tomášovi Vrátnému a jeho posádce, že nám pomohli zpět na kola. Bohužel nám pak ještě chvíli trvalo dát auto do pořádku, takže jsme ztrátu naopak ještě nabrali,“ popsal pilot tatry kritický okamžik.

Vrátný byl u svého krajana během chvíle, protože právě jeho Tatru Jamal Kolomý o několik kilometrů dříve předjel.

"Naštěstí to nebylo nic dramatického a klukům se nic nestalo. My jsme je dostali zpátky na kola, aby mohli pokračovat dál,“ popsal Vrátný svůj zásah jako naprostou samozřejmost.

Pomocník zajel nejlepší výsledek

I přes drobnou časovou ztrátu jel Vrátný jako ďas a devátým místem si vylepšil své dakarské etapové maximum.

"Jeli jsme tak, jak jsme se domluvili. Měli jsme trochu problémy s tlumiči, ale to měli snad všichni. Drželi jsme setrvalé tempo, které nám včera přineslo deváté místo. Myslím, že s výsledkem můžeme být spokojení. Doufejme, že bude příslibem do dalších etap,“ dodal pilot stáje Bonver Dakar Project.

Vrátný v pondělí pomohl týmovému kolegovi Arturu Ardavičusovi, který také svoji tatru otočil na bok. Následující den asistoval  při opravě renaultu Pascala de Baara z týmu Mammoet Rallysport.

S tímto nizozemským týmem a další českou stájí MKR Technology (Buggyra) uzavřel tým Bonver Dakar Project unikátní mezinárodní trojkoalici spočívající právě v pomoci na trati a vzájemné asistenci.

reklama