reklama

Kolomý nesundal nohu z plynu, předjel i dva kamazy

Martinu Kolomému se po celou 11. etapu Dakaru prášilo za koly jeho Tatry. Martinu Kolomému se po celou 11. etapu Dakaru prášilo za koly jeho Tatry. autor: Buggyra
Martin Kolomý pojal včerejší 11. etapu Rallye Dakar jako sprint a téměř po celých 194 kilometrů její rychlostní zkoušky nesundal nohu z plynu svého kamionu Tatra 815.

Termas Rio Hondo - Martin Kolomý pojal včerejší 11. etapu Rallye Dakar jako sprint a téměř po celých 194 kilometrů její rychlostní zkoušky nesundal nohu z plynu svého kamionu Tatra 815.

Díky tomu se ze třináctého místa na startu propracoval na konečnou šestou pozici. Tatra na rychlé argentinské cestě pelášila tak rychle, že český jezdec předjel hned dva kamazy a jeden MAZ.

"Měli jsme pěknou stíhačku"

"Paráda, auto jelo a bylo to vidět. Startovalo se zase s auty dohromady, tak jsem se trochu obával, že nám budou prášit a budou nás brzdit. Nakonec jsme měli pěknou stíhačku a předjížděli jeden kamion za druhým," liboval si v cíli etapy Kolomý.

Ani jízda s větrem o závod ovšem vůz týmu Buggyra neposunula kupředu v celkové klasifikaci. Časové rozdíly mezi závodníky byly minimální, a výsledek tak neměl takřka žádný vliv na celkové pořadí.

Loprais neztrácí víru v "bednu"

Za zadními koly Kolomého tentokrát zůstal i nejlepší český zástupce na Dakaru, Aleš Loprais. Pilot MANu dojel do cíle sedmý, 37 vteřin za tatrou.

"Nám se jelo vcelku dobře, jen jsme museli trochu zvolnit, protože jsme dojeli řadu osobních aut, a než jsme se přes ně dostali, trochu jsme ztratili," vysvětlil Loprais.

I když se zdá, že v boji o stupně vítězů je vzhledem k charakteru zbývajících dvou etap takřka rozhodnuto, rodák z Olomouce se nevzdává.

"Naše vysněné třetí místo se nám trochu vzdaluje, ale jsou před námi ještě dvě etapy a i tam se mohou dít věci," věří Loprais.

Ovšem už dnešek může favority pozlobit. Ne snad ani tak svojí náročností, nýbrž délkou. Kamiony totiž čeká více než tisíc kilometrů, tedy nejdelší etapa celého ročníku.

Argentinci Dakarem žijí

Účastníci soutěže si po návratu z Chile zpět na argentinskou půdu užívají atmosféry, která kolem trati panuje.

"Atmosféra tady v Argentině je neskutečná. Je opravdu obdivuhodné, jak místní obyvatelé Dakarem žijí. Fanoušci jsou nejen všude na trati, ale lemují takřka celý přejezd pro asistenci. Při příjezdu do bivaku vás pomalu nenechají projet, jde z toho až mráz po zádech,“ popsal chování diváků Jan Kalivoda, manažer týmu Buggyra.

reklama