reklama

Dakar v ohrožení? Jezdce Buggyry trápí zdravotní problémy

Zraněný Martin Kolomý. Zraněný Martin Kolomý. autor: Aktuálně.cz
Popálený Martin Kolomý a problémy s páteří Davida Vršeckého. To jsou starosti týmu Buggyra, jenž se už připravuje na Rallye Dakar 2017.

Roudnice nad Labem - Roudnickou Buggyru provází smůla za smůlou. Martin Kolomý i David Vršecký skončili v několika dnech v péči lékařů. Stáj tak musela zrušit plánovaný start na Rallye Breslau, která měla být dalším testem na Rallye Dakar.

Na začátku vskutku mimořádně smolného časového úseku stálo Kolomého, který při běžné manipulaci s ohněm utrpěl popáleniny.  V současné době se jeden z nejúspěšnějších domácích dálkových jezdců nachází ve Fakultní nemocnici v Ostravě.

"Podle všeho to docela bolí, leč Martin má práh bolesti posunut ve srovnání s námi obyčejnými lidmi do nepředstavitelných výšin. Vzhledem k obvazům vypadá jako docela velký sněhulák, nicméně zranění by ho nemělo v průběhu sezony výrazněji omezovat v přípravě na další závody světového šampionátu Cross Country a především na Dakar 2017," uvedl týmový manažer Jan Kalivoda.

Vršecký končí: Dva tituly, 67 vítězství Dva tituly, 67 vítězství. Vršecký opouští evropské trucky Prohlédněte zde

Jenže to nebylo zdaleka všechno, zdravotní problémy záhy na to postihly také  Vršeckého. "Když už se bolest hlavy stávala nesnesitelnou, podrobil jsem se vyšetření magnetickou rezonancí. Ukázalo se, že původcem veškeré bolesti je v minulosti těžce zkoušená páteř,“ potvrdil Vršecký, jehož druhý start v závodech rallye se tak odkládá. A to na neurčito.

"Nechci, aby to znělo jako poplašná zpráva, ale Dakar 2017 není v této chvíli na sto procent jistý,“ konstatoval dvojnásobný mistr Evropy na okruzích. 

"K tomu, abych absolvoval tak náročný závod, potřebuji najet hodně ostrých kilometrů. V současné době jsem sice optimista, ale v tomto případě budou mít konečné slovo lékaři, které jsem v minulých desetiletích ignoroval,“ připomněl Vršecký.

50 nejlepších fotografií z Rallye Dakar Padesát nejkrásnějších fotografií z letošní Rallye Dakar Prohlédněte zde
reklama