reklama

Do itineráře Rallye Dakar se po pěti letech vrátí Peru

Ralle Dakar si v Peru získala řadu fanoušků. Ralle Dakar si v Peru získala řadu fanoušků. autor: Reuters
Rallye Dakar se příští rok pojede na území tří státu. K Argentině a Bolívii se po pauze přidává také Peru. Start bude 6. ledna 2018 právě v metropoli této země, Limě.

Paříž  - Do itineráře Rallye Dakar se po pěti letech vrátí Peru. Organizátoři slavné vytrvalostní soutěže na dnešní tiskové konferenci uvedli, že příští ročník bude tvořit mezi 6. a 20. lednem 2018 čtrnáct etap v Peru, Bolívii a Argentině.

50 nej fotografií z Rallye Dakar: bahno až za ušima, baladické oči i velké emoce 50 nej fotografií z Rallye Dakar: bahno až za ušima, baladické oči i velké emoce Prohlédněte zde

V Peru se naposledy Rallye Dakar jela v roce 2013. Poté už v programu země chyběla, ať už kvůli obavám z následků klimatického jevu El Niňo, nebo kvůli chybějícím financím a sporům na domácí politické scéně.

Příští rok nicméně tato soutěž přímo z peruánské metropole Limy odstartuje. Trasa rallye pak povede Andami směrem k Bolívii a pořadatelé slibují průjezdy po obou stranách hraničního jezera Titicaca. Kolona následně dorazí do hlavního města La Pazu a bude směřovat do Argentiny, kde v Córdobě skončí.

"Těším se, že konečně po tolika letech strávím Silvestra doma. Snad se nestane, že po loňské chřipce tentokrát dorazíme do Jižní Ameriky s kocovinou," kvitoval pilot kamionu Liaz Martin Macík fakt, že Dakar začne tentokrát o několik dní později.

Etapy v Peru posádky prověří hned na začátku soutěže. "Peru, to budou duny a jízda v písku. Takže už krátce po startu se bude míchat pořadím. V dunách stačí udělat jednu chybu a ta může být vaší poslední. Pokud nešťastně zapadnete, nemusíte se dostat ven," dodal jezdec týmu Big Shock Racing.

Detaily etap organizátoři zveřejní v listopadu. Podle trasy je ale jasné, že i v příštím roce se pojede v horách ve vysokých nadmořských výškách a den volna stejně jako letos závodníci stráví v La Pazu.

Bahno, vražené horko, mráz? Nevadí, Macík se vrátil z Dakaru spokojený Bahno, vražené horko, mráz? Nevadí, Macík se vrátil z Dakaru spokojený Prohlédněte zde
reklama