reklama

Dvojnásobný vítěz Dakaru Attíja skončil už po třech etapách

Násir Attíja. Násir Attíja. autor: Reuters
Attíja nestihl svůj vůz opravit a na své triumfy z let 2015 a 2011 zkušený katarský jezdec nenaváže.

San Salvador de Jujuy - Dvojnásobný vítěz Násir Attíja odstoupil už po třetí etapě z Rallye Dakar. Jeden z hlavních favoritů kategorie automobilů utrhl během středečního úseku přes argentinské hory kolo a do dnešního startu nestihl poškození vozu opravit. Na své triumfy z let 2015 a 2011 tak zkušený katarský jezdec nenaváže.

Grafika: Program, výsledky, mapy, videa. Vše o Rallye Dakar 2017 Grafika: Program, výsledky, mapy, videa. Vše o Rallye Dakar 2017 Prohlédněte zde

"Je po všem. Špatný den," řekl pro web Dakaru šestačtyřicetiletý jezdec a litoval své chyby. S vozem Toyota Hilux vletěl do díry na metě 414 kilometrů a v cíli se propadl na 25. místo. Po první čtvrtině slavné rallye ztrácel na vedoucího Francouze Sébastiena Loeba už přes dvě hodiny.

První etapu letošního Dakaru přitom Attíja vyhrál a ve druhé obsadil druhé místo. Za Loebem, devítinásobným mistrem světa v rallye, nyní následují Španěl Carlos Sainz a další slavný Francouz Stéphane Peterhansel. Martinu Prokopovi patří průběžná 18. pozice.

Havarovaný Attíjův vůz:

Nasser Al-Attiyah arrived at the ASS 2h after today's leaders. A very difficult stage for the Qatari. #Dakar2017 - www.dakar.com A.S.O. / @world - A. Lavadinho

Zveřejnil(a) Dakar Rally dne 04. Leden 2017
reklama