reklama

Kolomý vyhrál generálku na Dakar. Šoltys v tuniských dunách pomáhal české motorkářce

Martin Kolomý v Tatře na El Chott Rallye 2018 Martin Kolomý v Tatře na El Chott Rallye 2018 autor: Buggyra
Piloti roudnické Buggyry zazářili na tuniské El Chott Rallye. Martin Kolomý ji vyhrál, Martin Šoltys si zasloužil imaginární cenu fair play za pomoc zraněné motocyklové závodnici Gabriele Novotné.

Tunis - Martin Kolomý v Tatře už počtvrté v kariéře ovládl celkové pořadí El Chott Rallye. V tuniských dunách dokázal jezdec týmu Buggyra porazit všechny soupeře včetně pilotů automobilů. Jeho týmový kolega Martin Šoltys generálku  na Rallye Dakar s novu posádkou soutěž nedokončil, když pomáhal zraněnému soupeři.

Kolomý potvrdil svoji formu, byť startoval i ve starším voze Tatra 815 zvaném "Fat Boy". Tým se totiž rozhodl nechat jeho Phoenixe doma v Roudnici, protože případné komplikace by tři týdny před odjezdem strojů na jih Ameriky způsobil zbytečný problém. "Prvořadým cílem nebyl test techniky, ale navigace v dunách a trénink jízdy v písku," vysvětlil  manažer týmu Jan Kalivoda.

Vítěz dvou dakarských etap Kolomý si závod pochvaloval hned od úvodních kilometrů. "Tuniskou rallye mám velmi rád a vždy si tento závod užívám. Jsou tu opravdu nádherný vysoký písečný duny, takže náklony jsou celkem velký. Najeli jsme zde velkou spoustu kilometrů, porazili jsme i auta a motorky, ale zase to nemohu přeceňovat. Přeci jen, Dakar je ještě o level výš," filozofoval bruntálský závodník.

Vršecký bojuje na třech frontách. V Číně závodí, v Roudnici chystá dva vozy najednou Vršecký bojuje na třech frontách. V Číně závodí, v Roudnici chystá dva vozy najednou Čtěte zde

"Technika držela, obě posádky si otestovaly jak komunikaci, tak i náročnost písčitého terénu. Odjíždíme nejen s velmi dobrým pocitem z dobré přípravy na Dakar, ale zároveň jako dvojnásobní vítězové. Vítězství Martina Kolomého v absolutním pořadí považuji za pomyslnou třešinku na dortu. A Martin Šoltys je pro mě vítěz fair play, což je přesně v duchu Rallye Dakar," zhodnotil soutěž šéf Buggyry Kalivoda.

A čím si Šoltys zasloužil taková slova uznání? V předposlední etapě upřednostnil zdraví české motorkářky Gabriely Novotné před závoděním.

"Závod jsme měli celkem dobře rozjetý, bojovali jsme o první trojku. V sedmé etapě jsme se přimotali k nehodě Gábiny Novotné a čekali tam několik desítek minut na doktora. Jelikož jsme jí pak ještě odváželi motorku do depa, tak jsme etapu nedokončili. Nemrzí mě to, ani chvilku jsem neváhal. Zdraví je na prvním místě," uvedl jezdec Tatry Phoenix, který vyměnil na pozici navigátora veterána Josefa Kalinu za Davida Schovánka.

Splněný sen nevěsty i promrzlé krásky. I to nabídly tahače v Mostě Splněný sen nevěsty i promrzlé krásky. I to nabídly tahače v Mostě Prohlédněte zde
reklama