reklama

Klymčiw chce na Dakaru útočit na desítku, jeho tým se rozrostl

Ondřej Klymčiw Ondřej Klymčiw autor: Klymčiw Racing
Motocyklista Ondřej Klymčiw má na blížící se rallye Dakar velké ambice, chtěl by skončit minimálně do desítky.

Pardubice - Po životním výsledku na minulém ročníku Rallye Dakar motocyklista Ondřej Klymčiw říkal, že už možná v soutěžích pokračovat nebude, nakonec se však v lednu na startu jubilejního 40. ročníku slavné rallye znovu objeví. A bude hlavní postavou početnějšího týmu. Vedle Petra Vlčka pod hlavičkou Klymčiw Racing pojede i Gabriela Novotná a Američan Bill Conger.

Rockyho tygr versus dunění tisíce koní. Macík se kvůli Dakaru mění na DJ Rockyho tygr versus dunění tisíce koní. Macík se kvůli Dakaru mění na DJ Čtěte zde

"Nic se není tak horké, jak se to uvaří. Po Dakaru jsem si dal týden dovolenou s dětmi na chalupě, což bylo taky docela náročné. Koncem ledna ale bylo rozhodnuto, že by bylo dobré pokračovat," řekl Klymčiw ČTK na dnešní tiskové konferenci v Pardubicích.

Jeho tým se poměrně rychle rozšířil. V loňském roce spolupracoval jen s Vlčkem, nyní budou čtyři. "Trochu se to vymklo," pousmál se Klymčiw, kterého čeká čtvrtý start na Dakaru.

"Od té doby, co jezdím, každý rok kupujeme nový náklaďák, protože se nám to rozrůstá. Všechno jsou to ale náhody a pro nás je důležité, aby byla dobrá parta a všichni jsme si rozuměli. Všichni jsme přátelé," podotkl jedenáctý muž předchozího ročníku dakarské rallye.

Navázat na tento výsledek bude těžké, Klymčiw se ale chce posunout se do elitní desítky. "Ambice jsou. Je to věc, která mě žene dopředu při tréninku. Chtěl bych se podívat do desítky a udělám pro to všechno. Doufám, že jsme připraveni a troufnu si říct, že ani nepotřebujeme štěstí. Jen nesmíme mít smůlu," dodal dvaatřicetiletý jezdec, jenž řadu měsíců v roce trávil v Řecku, kde trénoval. Na rozdíl od minulých let byl ale s rodinou.

Zatímco Klymčiw se na start postaví s nejvyššími ambicemi, další členové týmu tak vysoko nemyslí. Na premiéru se chystá Novotná, první česká motorkářka, která se na slavnou rallye vydá. "Dakar byl pro mě životní sen, enduro i motokros mě bavily, ale jen tréninkově. Nelákalo mě se s někým přetlačovat na roštu. Lákala mě vždy kombinace navigování s jízdou. Asi je to tím, že jsme duší dobrodruh," řekla Novotná, která nebude jedinou Češkou na startu. Na čtyřkolce bude startovat Olga Roučková.

Na Dakar Novotná vyrazí se sloganem "Sny se plní", což dokumentovala i tím, že si na zaplacení nákladů vzala hypotéku. "Jsem si svým největším sponzorem. Čekala jsem, že půjde shánění financí trošku lépe, ale když to nešlo, tak jsem stála před rozhodnutím, zda sen opustit nebo oddálit. Jediné, co se ve finále počítá, jsou zážitky. Ty vám už nikdo nevezme, a to je důležitější, než cokoli jiného," dodala Novotná.

Rámus, vysoké otáčky i vycucnutý benzín. Tak novicka Roučková chystá svoji čtyřkolku na Dakar Rámus, vysoké otáčky i vycucnutý benzín. Tak novicka Roučková chystá svoji čtyřkolku na Dakar Prohlédněte zde
reklama