reklama

Kolomý dostal trest, návrat do čela Dakaru se odkládá. Slováka Jakeše nezastavil ani úder blesku

Martin Kolomý v Tatře. Martin Kolomý v Tatře. autor: Buggyra
Účastníci Rallye Dakar se na trati ze San Miguelu do San Salvadoru potýkali s prvními vysokými horami a s rozděleným měřeným úsekem o délce 364 km, kamiony ho měly o 65 km kratší. České piloty nákladních vozů trápily tresty.

San Salvador – Martin Kolomý na letošní Rallye Dakar zatím neopustil stupně vítězů a po vítězství v úvodním díle soutěže se stříbrným umístěním ve třetí etapě se i v celkovém hodnocení kategorie kamionů drží druhý. Mohl vést, ale kvůli překročení povolné rychlosti dostal 3minutový trest.

Grafika: Program, výsledky, mapy, videa. Vše o Rallye Dakar 2017 Grafika: Program, výsledky, mapy, videa. Vše o Rallye Dakar 2017 Prohlédněte zde

Za vítězným Eduardem Nikolajevem v Kamazu tak zaostal pilot Tatry v barvách Buggyry o tři minuty a 48 vteřin. V celkovém hodnocení na ruského soupeře ztrácí  2:27 minuty.

Ani Martin Macíki mladší v LIAZu neunikl trestu – za pozdní příjezd na start dostal penalizaci ve výši dvaceti minut. Z 11. příčky v cíli tak byla rázem až sedmnáctá. Aleš Loprais se kvůli opravě závady propadl v poslední části měřeného úseku až na 15. pozici s půlhodinovou ztrátou. A v průběžném pořadí na post číslo jedenáct. Karel Trněný dorazil do bivaku až brzy ráno našeho času.

Josef Macháček  dokázal, že nezapomněl nic ze svého čtyřkolkářského umění a především díky velkému finiši v závěru obsadil třetí místo. 59letý pilot celkově poskočil na šestou příčku. Nováček Tomáš Kubiena obsadil 13. pozici, což znamenalo vypadnutí z top 10.

Prokopa srazil dolů trest

Martin Prokop se sice na trati i přes předchozí velké technické problémy na jedničku vypořádal s nadmořskou výškou, do níž se letos jezdci na Dakaru poprvé vyšplhali, a v cíli mu patřila devátá pozice, jenže pak dostal od pořadatelů hodinovou penalizaci za minutí kontrolního bodu. To českého pilota rázem odsunulo na 21. pozici a celkově na 18. místo.

Celkové vedení si udržel Sébastien Loeb v dalším Peugeotu. Vítěz první etapy Násir Attíja ve středu dlouho vedl, ale v závěru druhé rychlostní zkoušky havaroval, téměř zničil svoji Toyotu a nabral ztrátu více než dvě a čtvrt hodiny.

Nasser Al-Attiyah arrived at the ASS 2h after today's leaders. A very difficult stage for the Qatari. #Dakar2017 - www.dakar.com A.S.O. / @world - A. Lavadinho

Zveřejnil(a) Dakar Rally dne 04. Leden 2017

Ondřej Klymčiw zůstává i po středě nejvýše postaveným českým motocyklovým závodníkem. Ve středu sice skončil za krajanem Milanem Engelem na 26. místě, ale v celkovém pořadí je třiadvacátý. Klesl tedy o dvě příčky.

Jakeše trefil blesk, přesto dojel do cíle

Slováka Ivana Jakeše podle informací od týmu Buggyra přímo z Argentiny na trati trefil blesk. Přesto dojel do cíle etapy a až pak otřesený zamířil do nemocnice. Vedení v jedné stopě převzal vítěznou etapou Španěl Joan Barreda v sedle Hondy.

V etapě s měřeným úsekem rozděleným na dvě části výrazně ztratil David Pabiška, který na 72. pozici nabral ztrátu více než dvou hodin. V hodnocení kategorie to přineslo propad na pozici číslo 53, o 19 míst za "skokana" Engela. Do cíle za ním už dorazili také Rudolf Lhotský a Petr Vlček a později také s velkým deficitem čtyřkolkář Zdeněk Tůma.

Legendární navigátor Josef Kalina popisuje průběh čtvrté etapy Rallye Dakar ze San Salvadoru do Tupizy. Legendární navigátor Josef Kalina popisuje průběh čtvrté etapy Rallye Dakar ze San Salvadoru do Tupizy.   Přehrajte zde
reklama