reklama

Motocyklista Engel měl těžký pád. Teď se řeší jeho převoz do Česka

Milan Engel na KTM na Rallye Dakar 2021 Milan Engel na KTM na Rallye Dakar 2021 autor: Orion - Moto Racing Group
Motocyklový jezdec Milan Engel měl v pondělí těžký pád na Marocké rallye, závodě Světového poháru v cross country rallye. Člen týmu Orion Moto Racing Group (MRG) si zlomil klíční kost, má prasklinu na pánvi a soutěž pro něj skončila.

"Momentálně řešíme převoz Milana do Česka a další vyšetření, které doma podstoupí. Až poté budeme vědět více," řekl šéf týmu MRG Ervín Krajčovič.

Zlomenina klíční kosti by Engla neměla dlouho omezovat, prasklina na pánvi je vážnější. "Všichni ale věříme, že se opět brzy posadí na motorku a Dakar pojede," podotkl Krajčovič.

Třicetiletý Engel má za sebou sedm startů na Dakaru, nejlepším výsledkem je 15. místo z roku 2019. Letos byl osmnáctý.

Rodák z Jablonce nad Nisou je již druhým motocyklistou týmu MRG, který má zdravotní problémy. Jakub Hroneš musel plánovanou premiérovou účast na slavné soutěži zrušit. Při závodě mistrovství Evropy v enduru si totiž poranil rameno a nemohl tak odjet do Maroka, kde měl absolvovat povinnou kvalifikaci na Dakar.

"Složený týmu teď intenzivně řešíme. Dostal jsem nabídku od KTM na několik zahraničních jezdců. Času na rozhodnutí ale moc není," přiznal Krajčovič.

reklama