reklama

Ouředníček si znovu začal plnit dakarský sen. Hummer vyměnil za tovární Ford

Tomáš Ouředníček se spolujezdcem Davidem Křípalem při oficiální premiéře týmu South Racing Central Europe. Tomáš Ouředníček se spolujezdcem Davidem Křípalem při oficiální premiéře týmu South Racing Central Europe. autor: Tomáš Liška
Bývalý úspěšný navigátor Tomáš Ouředníček už loni okusil, jaké to je být na Rallye Dakar v roli pilota. V příštím roce chce uspět s novou stájí a v novém autě. Pod hlavičkou South Racing Central Europe usedne do továrního Fordu Ranger Dakar. Letos ho ale ještě čeká řada přípravných soutěží.

Praha - Tomáš Ouředníček sice letos na Rallye Dakar chyběl, ale příští, jubilejní čtyřicátý, ročník slavné soutěže si ujít nenechá. Zkušený jezdec dálkových soutěží navíc pojede s továrním autem. Hummer totiž vyměnil za Ford Ranger Dakar a někdejší spolupráci s roudnickou Buggyrou za zbrusu nový tým South Racing Central Europe.

Létající kamiony, světová premiéra i podpisové maratony. To bylo dakarské setkání v Sosnové Létající kamiony, světová premiéra i podpisové maratony. To bylo dakarské setkání v Sosnové Prohlédněte zde

Dva roky ve světě cross-country rallye v roli pilota naučily bývalého výborného navigátora Ouředníčka, že klíčem k úspěchu je dobré zázemí. A to našel ve spolupráci s německou stájí South Racing, barvy jejíž středoevropské "filiálky" nyní hájí.

"S německým týmem South Racing jednáme už od loňského roku, kdy jsem si tento úžasný speciál vyzkoušel ve vybraných soutěžích. Po letošním Dakaru, který jsem musel v rámci budování nového projektu vynechat, přišla finální podoba a dohoda," uvedl Ouředníček.

Ten si pro letošní rok na závody cross-country, které budou klíčovou částí dakarské přípravy, zvolil za spolujezdce nováčka na tomto postu Davida Křípala.

Vášnivý motorkář bude mít za učitele v České republice vůbec jednoho z nejpovolanějších spolujezdců. Ouředníček je totiž stále spoludržitelem nejlepšího výsledku v kategorii automobilů na Rallye Dakar. Před osmi lety vybojoval jako navigátor Miroslava Zapletala sedmé místo.

Do itineráře Rallye Dakar se po pěti letech vrátí Peru Do itineráře Rallye Dakar se po pěti letech vrátí Peru Čtěte zde

Světovou premiéru South Racing Central Europe absolvoval o víkendu při Dakar Setkání v Sosnové. Pokřtít nový vůz dorazila také jednička "velkého" South Racing, Španěl Xavier Pons a jeho boss Scott Abraham.

Ten věří, že právě v České republice a okolních zemích se mu podaří získat další zákazníky z řad milovníků offroadových soutěží.

"Myslím si, že právě střední Evropa má velký potenciál k růstu a příchodu nových jezdců a týmů, a proto vznikl také tento projekt. Tomáš Ouředníček a Petr Hozák (druhý jezdec South Racing Central Europe, pozn. red.) jsou velmi dobří jezdci, a hlavně velmi rychlí. Myslím, že toto může být silná jezdecká posila," řekl manažer a majitel úspěšného týmu.

Tým South Racing čeká v letošním roce 22 soutěží na čtyřech kontinentech. Z českých posádek se jako první vydá do bojů Ouředníček na Morocco Desert Challenge, která startuje 16. dubna a na níž čeká účastníky sedm etap a více než 2 200 ostrých kilometrů.

Bahno, vražené horko, mráz? Nevadí, Macík se vrátil z Dakaru spokojený Bahno, vražené horko, mráz? Nevadí, Macík se vrátil z Dakaru spokojený Prohlédněte zde
reklama