reklama

Ouředníček triumfoval v Maroku v soutěži, které měla víc měřených kilometrů než slavný Dakar

Tomáš Ouředníček oslavil v Maroku svůj první africky titul v roli pilota. Tomáš Ouředníček oslavil v Maroku svůj první africky titul v roli pilota. autor: South Racing CE
Tomáš Ouředníček v rámci přípravy na start na příštím ročníku Rallye Dakar absolvoval náročnou soutěž v Maroku. Mezi jezdci z 22 zemí slavil vítězství, porazil i řadu stálých účastníků slavné jihoamerického dálkového podniku.

Saidia - Tomáš Ouředníček ve Fordu v barvách stáje South Racing CE slavil triumf na dálkové soutěži Morocco Desert Challenge, jejíž 2 221 ostrých kilometrů bylo o 500 km víc než součet všech rychlostních zkoušek na letošní problémy sužované Rallye Dakar.

"Mám z tohoto vítězství fantastický pocit, je to mé první absolutní vítězství na pozici pilota a je pro mě o to cennější, že se tak stalo v tak dlouhém a náročném závodě," radoval se Ouředníček v cíli na pobřeží Středozemního moře.

Trať letošního ročníku Morocco Desert Challenge:

Soutěž, která startovala pro změnu na pobřeží Atlantského oceánu, přitom pro českého pilota nezačala dobře. Po technických problémech v první etapě s benzínovou pumpou ztratil druhý den víc než hodinu kvůli zadřené poloose.

Vypadalo to, že s nadějemi na triumf je amen. Jenže po vítězství ve třetí etapě začal Ouředníček stíhací jízdu a v polovině soutěže se už ocitl v čele. Vedení nepustil ani přes problémy s komunikačním zařízení ve voze, které Ouředníčkovi a jeho spolujezdci Davidu Křípalovi v marocké poušti notně zkomplikovaly předposlední etapu.

"Přijel jsem se do Maroka sžít s novým navigátorem, takže takový skvělý výsledek jsem opravdu nečekal. Morocco Desert Challenge je nádherný závod, maximálně náročný, navigačně těžší než Dakar. Těším se na další přípravy na Rallye Dakar 2018," uvedl spokojený Ouředíček.

Český pilot v cíli slavil vítězství s násobkem 5 minut a 37 sekund před Nizozemcem Maikem Willemsem v Toyotě Hilux. V poli poražených skončili také mistr Portugalska Nuno Matos, legenda cross-country rallye Stephane Henrard z Belgie nebo show man a skvělý dakarský závodník Tim Coronel z Nizozemska.

50 nej fotografií z Rallye Dakar: bahno až za ušima, baladické oči i velké emoce 50 nej fotografií z Rallye Dakar: bahno až za ušima, baladické oči i velké emoce Prohlédněte zde
reklama