Pekelně rychlý sprint i splnění životního snu. Tak vidí mušketýři Peugeotu legendární Dakar

Radek Vičík Radek Vičík
24. 10. 2017 15:46
Nahlídněte spolu s námi do zákulisí týmu Peugeot, který cílí na třetí triumf v Rallye Dakar po sobě. Vyjádření jezdců i sportovního šéfa poskytlo deníku Aktuálně exkluzivně tuzemské zastoupení francouzské značky.
Peugeot před Rallye Dakar 2018
Peugeot před Rallye Dakar 2018 | Foto: Peugeot

4 +1 = tým

Peugeot Sport opět na Dakar nasadí čtyři vozy. Pod vedením sportovního ředitele francouzské značky Bruna Famina (první zleva) do speciálů Peugeot 3008 DKR začátkem roku 2018 usednou (na snímku od druhého zleva):

• Carlos Sainz: Španělsko, 55 let. Dvojnásobný mistr světa rallye a vítěz Rallye Dakaru 2010. Letos Dakar nedokončil.

• Stéphane Peterhansel: Francie, 52 let. Obhájce vítězství na Rallye Dakar z posledních dvou let, rekordní 13násobný vítěz Dakaru - 6x motorka, 7x auto.

• Sébastien Loeb: Francie, 43 let. Devítinásobný mistr světa v rallye, vítěz závodu v MS cestovních vozů a MS v rallyekrosu, zlatý na X-Games 2012. Na Dakaru letos dojel druhý, celkem vyhrál devět etap.

• Cyril Despres.Francie, 43 let. Pětinásobný vítěz Rallye Dakar na motorce,poslední tři ročníky přesedl do auta, letos byl celkově třetí.

Názory a postřehy těchto "čtyř mušketýrů a jejich kapitána" si můžete přečíst na dalších stránkách.