reklama

Podmol je jako Střihoruký Edward. Neotevřel jsem si ani láhev, prozradil při Dakaru

Libor Podmol Libor Podmol autor: MCHphoto.cz
Nečekané zdravotní problémy musel ve volném dnu na Rallye Dakar řešit český motocyklista Libor Podmol. Bývalý mistr světa ve freestyle motokrosu, který startuje na legendárním závodě poprvé v kariéře, má záněty šlach na rukách. V neděli by ale na startu 7. etapy neměl chybět.

"Vzbudil jsem se ve čtyři hodiny ráno a nemohl otevřít pet láhev. Mám velký zánět šlach. Moc mě to mrzí. Mažu to různými mastmi, používám magnetickou terapii a dělám si masáže," uvedl Podmol.

"Připadal jsem si jako Střihorukej Edward, jen místo nůžek jsme měl nateklé prsty," přirovnal se na Instagramu k populární filmové postavě.

Na zlepšení jeho stavu se podílel i fyzioterapeut Buggyry David Janoušek, který Podmolovi pomáhal již v minulých dnech.

"Byl jsem dost v šoku a začal jsem propadat panice, i díky pomoci Davida se moje ruce zlepšily," řekl Podmol, jemuž patří 43. pozice v průběžném pořadí se ztrátou téměř sedmi hodin na vedoucího Australana Tobyho Price. Mezi nováčky je desátý.

Podmol již před startem Dakaru věděl, že ho čeká náročný závod, problémy má hlavně s častými pády.

"Jsem už ale trošku fyzicky a psychicky rozhozený, ruka neposlouchá. Po pátečním pádu mám modřinu na stehně, do toho povyhozené žebro z předchozích dní… Moc padám a moc se ničím, je to fakt neskutečně náročné," přiznal šestatřicetiletý motokrosař, který chtěl na Dakaru startovat už před rokem.

V květnu 2019 si ale v Mnichově při freestyle motokrosu zlomil obě nohy, podstoupil několik operací a lékaři mu nohy museli zpevnit 39 šrouby.

Nyní má Podmol před sebou jen jeden velký cíl - dojet příští týden v pátek do Džiddy a dokončit to, co jeho otec v roce 1994 nedokázal: úspěšně absolvovat Dakar.

Boj s dunami, kamením i o holý život. To byla první polovina Rallye Dakar Boj s dunami, kamením i o holý život. To byla první polovina Rallye Dakar Prohlédněte zde
reklama