reklama

Macík a Kolomý se probili do top 10, Loprais ztratil hodinu a půl

Martin Macík mladší v kamionu LIAZ na trati druhé etapy Rallye Dakar. Martin Macík mladší v kamionu LIAZ na trati druhé etapy Rallye Dakar. autor: Big Shock Racing
Martin Macík mladší a Martin Kolomý se ve druhé etapě Rallye Dakar umístili v první desítce pořadí kamionů. Martin Prokop byl za top 10 jen těsně, aspoň trochu si tak vylepšil náladu po pondělních technických problémech.

Macík v LIAZu byl klasifikován jako šestý. Kolomý s Tatrou dojel na deváté příčce. Martin Šoltys si v druhém voze týmu Buggyra zapsal šestnáctý čas. V celkovém pořadí jsou Macík sedmý a Kolomý osmý.

Velké komplikace postihly Aleše Lopraise, jenž v kamionu Tatra nabral na lídra Eduarda Nikolajeva v Kamazu 1:25 hodiny. Zkušený jezdec musel dvakrát měnit pneumatiku a zdržely ho také poškozené tlumiče na kabině.

Prokop na 342 měřených km na trati z Pisca do San Juan de Macrony ztratil na 12. příčce na vítězného Sébastiena Loeba v Peugeotu necelých deset minut. Celkově je pilot Fordu mezi jezdci v automobilech už osmnáctý.

"Konečně jsme se pořádně svezli. Ale když jsme startovali dvaadvacátí, tušil jsem, že při předjíždění budou problémy. Po 150 kilometrech jsme dojeli litevskou posádku, která nás už nepustila před léty. Jeli jsme v balíku pěti aut, který jsme potřebovali prorazit, abychom se dostali k těm dalším. Litevcům ale nefungoval sentinel, kterým se hlásí rychlejší auto za vámi, tak jsem se nedokázal prodrat dopředu. Rychlost jsme měli dobrou, tempo taky, jenže tohle nás stálo nějaký čas," popsal pilot týmu MP-Sports své úterní trable.

Prokopův týmový kolega Tomáš Ouředníček byl v úterý 28. a v celkové klasifikaci mírně klesl na 27. pozici.

i kdyz na prejezdech spechame, nektere uchvatne pohledy nelze nevyfotit 👌

Zveřejnil(a) Tomas Ourednicek Dakar dne 08. January 2019

Dosavadní lídr kategorie automobilů Násir Al Attíja skončil těsně před Prokopem, takže své vedoucí místo přepustil kolegovi od  Toyoty Ginielu de Villiersovi.

Čtyřkolkář Tomáš Kubiena zajel v druhé etapě pátý nejlepší čas. Vypadl tak z první trojice, na čtvrté příčce zaostává za prvním mužem hodnocení této kategorie Nicolasem Cavigliassem z Argentiny o 30 minut. "Těžký feš-feš, vedro a ke konci jsem musel šetřit benzín," zhodnotil Kubiena stručně druhou etapu.

Z českých motocyklistů byl v úterý pět nejlepší Jan Brabec, jenž byl 24. Milan Engel za ním zaostal o 16 pozic, skončil tedy čtyřicátý. 88.příčka patří Janu Veselému, 96. Gabriele Novotné a 114. Petru Vlčkovi.. V celkovém hodnocení si vedení drží Španěl Joan Barreda na Hondě. Obhájce Matthias Walkner s KTM ale zaostává už jen o 1:31 minuty.

Olga Roučková si z posledního místa v kategorii SxS nepomohla. V etapě byla klasifikována na 30. místě (-3:18 hodiny) a stejná pozice jí patří i celkově.

Grafika: Program, výsledky, videa. Vše o Rallye Dakar 2019 Grafika: Program, výsledky, videa. Vše o Rallye Dakar 2019 Prohlédněte zde
reklama