reklama

Macík byl v osmé etapě Dakaru osmý. Tatry nabraly další ztrátu, přesto je Kolomý v první desítce

Martin Macík junior zajel z českých pilotů kamionů v úterý nejlepší čas v měřeném úseku. Martin Macík junior zajel z českých pilotů kamionů v úterý nejlepší čas v měřeném úseku. autor: Big Shock Racing
Účastníci Rallye Dakar se v úterý osmou etapu rozloučili s Bolívií a vrátili se zpět do Argentiny.

Salta - Přeshraniční bolívijsko-argentinská 8. etapa Rallye Dakar vyšla z českých pilotů kamionů nejlépe Martinu Macíkovi mladšímu, který se v měřeném úseku zkráceném na 160 km jako jediný dostal do první desítky. V LIAZu mu patřila osmá příčka.

Grafika: Program, výsledky, mapy, videa. Vše o Rallye Dakar 2017 Grafika: Program, výsledky, mapy, videa. Vše o Rallye Dakar 2017 Prohlédněte zde

"Na trati jsme potkali opravdu hodně zakopaných aut. Etapa to byla velice zrádná a tak jsme dnes jeli spíše hlavou. A to se nám vyplatilo." uvedl Macík na facebookovém profilu stáje Big Shock Racing.

Jezdcům Tatry v barvách Buggyry se úterní dějství soutěže asi nevydařilo podle jejich představ. Aleš Loprais byl klasifikován na 12. místě, Martin Kolomý ještě tři příčky za ním.

Pro etapový triumf si dojel Martin van den Brink v Renaultu s českým navigátorem Danielem Kozlovským. Macík na Nizozemce ztratil 6:39 minuty, Loprais skoro jedenáct minut a Kolomý téměř osmnáct.

I přesto nahrály do karet jezdcům Tatry ještě větší ztráty jejich soupeřů, takže v průběžném pořadí se oba posunuli - Kolomý je na deváté příčce a Loprais  jedenáctý. Macíkovi patří v hodnocení kategorie 15. pozice.

Do čela se vyšvihl Dmitrij Sotnikov v Kamazu před týmovým kolegou Eduardem Nikolajevem, až třetí je dosavadní lídr Gerard de Rooy v Ivecu.

Chtěli jste písek, tady ho máte. Duny se na Dakaru střídaly s bažinami, v cíli gratuloval prezident Chtěli jste písek, tady ho máte. Duny se na Dakaru střídaly s bažinami, v cíli gratuloval prezident Prohlédněte zde

Jezdci v kamionech jako jediní nejeli druhou část měřeného úseku a čekalo už jen 433 kilometrů dojezdu do bivaku. Motocykly, čtyřkolky a automobily střední část původně měřeného úseku vynechaly a v závěru opět jely na čas.

Martin Prokop ve Fordu byl znovu těsně za první desítkou, v úterý obsadil 11. pozici se ztrátou 20:48 mnut na vítězného Sébastiena Loeba v Peugeotu, který se vrátil do vedení kategorie. Prokop se posunul na 14. místo průběžného pořadí.

Z českých motocyklistů byl také v osmé etapě nejlepší Ondřej Klymčiw na 17. místě. Milan Engel skončil o dvacet příček za ním a do top 50 se vešel ještě 42. David Pabiška.Do cíle etapy dorazili všichni čeští závodníci včetně čtyřkolkáře Zdenka Tůmy, který nabral více než 80minuotovu ztrátu..

Sedmá etapa Rallye Dakar byla rychlá a rozbitá to Tatrám vyhovuje, pochvaloval si jezdec Martin Kolomý. Litoval pouze její zkrácení. Buggyra |  05:25
reklama