reklama

Sportovní gesto "hobíků" ze Sedlčan: Máňa přišla o zadní nápravu a zachránila Kolomého

Zatímco Martin Kolomý dál prohání hvězdy závodního pole kamionů, pro tým Adria skončil Dakar sebeobětováním ve prospěch jedničky Buggyry. Zatímco Martin Kolomý dál prohání hvězdy závodního pole kamionů, pro tým Adria skončil Dakar sebeobětováním ve prospěch jedničky Buggyry. autor: Buggyra
Martin Kolomý už neměl rezervní zadní nápravu na svoji Tatru. Ze svého vozu ji obětovali jezdci týmu Adria, který pro Buggyru jezdil jako rychlá asistence.

San Juan - Na tom, že Martin Kolomý mohl i ve čtvrtek na Rallye Dakar bojovat o etapové vítězství, mají lví zásluhu Pavel Vrňák a Petr Lesák. Ti si přijeli do Jižní Ameriky splnit svůj dakarský sen v roli rychlé asistence pro Buggyru a Martina Prokopa. Tváří v tvář hrozbě, že kamionová jednička bude bez důležitého dílu, věnovali sedlčanští kamarádi a podnikatelé zadní nápravu ze své závodní Tatry.

Po skutečně extrémní středeční etapě se mechanici Buggyry zapotili. Po řadě oprav navíc zjistili problémy se zadní nápravou. "Rozhodli jsme se pro jistotu ji vyměnit. Akorát už jsme žádnou další neměli, protože jsme ji měnili dva bivaky po sobě," líčil nastalou situaci manažer Jan Kalivoda.

Co teď? Naštěstí se přímo v týmovém bivaku našlo řešení. Náprava se vymontovala z auta startujícího pod hlavičkou Adrie. "Kluci z Adrie obětovali svůj sen, aby mohl Martin pokračovat, a mohli jsme tak přendat jejich nápravu na jeho auto. Za což jim patří obrovské díky, taková obětavost se jen tak nevidí," nešetřil Kalivoda chválou.

Dakarští nováčci si na extrémně náročné trati procházeli ve své Tatře zvané Máňa očistcem a už po úterní etapě sami zvažovali, že v náročné soutěži skončí. V noci ze středy na čtvrtek ani chvilku neváhali a Kolomému věnovali nápravu i své sny.

"Myslím, že je velký úspěch, že jsme se dostali až sem. Když vezmu v potaz, kolik kamionů už odstoupilo… Když za námi v noci přišli, jestli bychom jim neposkytli naši nápravu, vůbec jsme neváhali," vysvětloval Lesák, navigátor týmu Adria.

Jezdec Tatry Martin Kolomý dostal od asistenčního vozu zadní nápravu, aby mohl pokračovat v Rallye Dakar. S náhradou málem zvítězil ve 12. etapě. Tatra Buggyra Racing |  05:41
reklama