reklama

České kamiony se na Dakaru nevešly do první desítky, Prokop o místo poskočil dopředu

Martin Kolomý zvládl sedmu etapu Rallye Dakar z českých kamionů nejrychleji, ale na top 10 to nestačilo. Martin Kolomý zvládl sedmu etapu Rallye Dakar z českých kamionů nejrychleji, ale na top 10 to nestačilo. autor: Buggyra
Účastníky Rallye Dakar čekala po neplánovaném prodlouženém volnu sedmá etapa, jejíž měřený úsek byl ale kvůli nepřízni počasí zkrácen téměř o polovinu.

Uyuni - Ani trať sedmé etapy Rallye Dakar nezůstala ušetřena přírodních pohrom. Měřený měřený úsek na trati z La Pazu do Uyuni byl opět zkrácen, a to z 322 na pouhých 161 km.To však příliš nesedlo českým kamionům, které skončily až za hranicí první desítky.

Grafika: Program, výsledky, mapy, videa. Vše o Rallye Dakar 2017 Grafika: Program, výsledky, mapy, videa. Vše o Rallye Dakar 2017 Prohlédněte zde

Martin Kolomý v Tatře obsadil jedenáctou příčku 11., hned za ním byl klasifikován Martin Macík mladší s LIAZem a Aleš Loprais (Tatra) skočil sedmnáctý. Vyhrál Dmitryj Sotnikov v Kamazu, na nějž Kolomý nabral ztrátu téměř deseti minut a Loprais dokonce více než 21 minut.

V celkovém pořadí si vedení udržel Gerard de Rooy v Iveco, za nímž je stíhající Sotnikov se ztrátou 2:11 minuty. Kolomý je v průběžném pořadí o 33 minut před Lopraisem. Jezdcům Buggyry patří 12. a 13. pozice, Macík je patnáctý.

Martin Prokop ve Fordu zajel další slušný den a rezultovala z toho 14. pozice, celkově se jihlavský jezdec posunul na 15. místo.

V čele se dál drží Stéphane Peterhansel v Peugeotu, který má před týmovým kolegou Sébastienem Loebem náskok 1:57 minuty. Na třetí místo se propracoval Nani Roma v Toyotě, jenž využil zaváhání Cyrila Desprése s třetím Peugeotem.

Z českých motocyklistů etapu nejlépe zvládl jako již tradičně Ondřej Klymčiw na 37. místě. V celkovém hodnocení si ale jezdec v sedle Husqvarny pohoršil na 19. pozici. V cíli už jsou také všichni ostatní čeští motorkáři, do první padesátky se vešel jen 44. Milan Engel. Čtyřkolkář Zdeněk Tůma byl dnes ve své kategorii devatenáctý.

Češi v polovině Rallye Dakar: vyhraná etapa i nekonečné trable a zranění Češi v polovině Rallye Dakar: vyhraná etapa i nekonečné trable a zranění Prohlédněte zde

Nástrahou pondělní etapy je fakt, že před dalším dějstvím se jezdci nemohou spolehnout na své mechaniky, protože ti se přesunuli rovnou do cíle úterní etapy v Saltě. Bude tedy hodně záležet na spolehlivosti strojů případně umu jejich posádek.

Čeští řidiči Tater uvítali na Rallye Dakar odpočinkový den v hlavním městě Bolívie La Pazu. Volali rodinám, namasírovali těla a podnikli výlet. Buggyra |  03:20
reklama