Tragédie na Dakaru. Francouz Cherpin pět dní po nehodě zemřel

15. 1. 2021 9:36
Francouzský motocyklový jezdec Pierre Cherpin podlehl zraněním hlavy, která utrpěl v 7. etapě Rallye Dakar. Pořadatelé slavné soutěže oznámili, že dvaapadesátiletý závodník zemřel při leteckém převozu do vlasti.

Zpráva o úmrtí amatérského účastníka zastihla aktéry 43. ročníku v průběhu závěrečné etapy.

"Během transferu záchranářským letadlem z Džiddy do Francie Pierre Charpin zemřel v důsledku zranění, která utrpěl 10. ledna při pádu v 7. etapě z Háilu do Sakaky," uvedli organizátoři v prohlášení.

Po nedělní vážné nehodě byl Cherpin vrtulníkem přepraven do nemocnice v Sakace, kde se podrobil neurologické operaci a byl uveden do umělého spánku. Při havárii ve vysoké rychlosti si také zlomil žebra a poranil plíce.

Cherpin startoval na Rallye Dakar počtvrté po letech 2009, 2012 a 2015 a opět v kategorii bez asistence. Závod dvakrát dokončil a jeho ambicí nebylo vítězství. V době nehody se mezi motocyklovými jezdci pohyboval v osmé desítce pořadí.

"Nejedu vyhrát nebo stát na stupních vítězů, jedu zažít dobrodružství a objevovat krajiny, které bych bez Dakaru nikdy nemohl spatřit," stojí v jeho profilu na webu pořadatelů.

Počet obětí z řad přímých účastníků slavné rallye za dobu jejího konání stoupl na 27. Loňský ročník se stal osudným motocyklovým jezdcům Paulu Goncalvesovi z Portugalska a Edwinu Straverovi z Nizozemska.