reklama

Ford s páteří z Tatry. Vrátný připravil nástupce dakarského matadora

Nový kamion Ford ostravského týmu Fesh Fesh Nový kamion Ford ostravského týmu Fesh Fesh autor: Fesh Fesh
Dakarský tým Tomáše Vrátného naplno vyzkoušel nový závodní kamion. Po polském polygonu se proháněl vůz se znakem Fordu, který má ovšem za základ osvědčený podvozek Tatra.

S testy v Drawsku Pomorskiem, kde se jezdí populární Baja Poland, pomáhal lidem ze stáje Fesh Fesh jeden z prominentních účastníků Rallye Dakar, nizozemský Team De Rooy.

"Náš nový speciál je postavený na podvozku Tatra a má genetiku Fordu. Vzhledem k použitým komponentům je oficiální značka vozidla Ford," popsal novinku majitel týmu a zároveň pilot Tomáš Vrátný.

Fesh Fesh hodlá s Fordem Cargo Evo I doplnit stávající Tatry Jamal. "Je to první vývojový stupeň ve stavbě další řady našich závodních speciálů. Rám je proti jamalkám o něco kratší, kabina je posunuta kousek dál za přední nápravu. To dává posádce větší jízdní komfort a vozidlu lepší stabilitu a ovladatelnost," dodal Vrátný. Kdy a na jaké dálkové rallye bude mít nový Ford závodní premiéru, ovšem neuvedl.

Dakarský šampion Gerard de Rooy přivezl do Polska i své dva kamiony Iveco. Jeden z nich pilotoval starý známý Ostravanů, Albert Llovera z Andorry. Ten právě v barvách týmu Tomáš Vrátného jel před čtyřmi lety Dakar jako vůbec první paraplegik. Stroj nizozemské stáje testovala také bývalá polská Miss Marcelina Zawadska, jež letos absolvovala Africa Eco Race.

Pomoc na Dakaru Tatra Jamal z dílen týmu Fesh Fesh. Foto: Fesh Fesh Group

Vedle vývoje zbrusu nového kamionu Vrátný hodlá dál pokračovat se zákaznickými vozy, jimž jsou v současnosti dvě Tatry Jamal.

"Letošní ročník Rallye Dakar byl pro naše kamiony velmi úspěšný. Patrice Garrouste se s Tatrou Jamal číslo 521 umístil na 9. místě a Tatra Jamal s číslem 510 s Robertem Szustkowskim za volantem dojela na 18. místě. Chceme tedy dále spolupracovat se zkušenými zahraničními posádkami a poskytovat jim s naším servisem dokonalé zázemí," uvedl šéf týmu Fesh Fesh.

reklama