reklama

Další překvapení ve formuli 1, Sauber vsadil na nováčka

Felipe Nasr. Felipe Nasr. autor: Williams Martini Racing
Tým formule 1 Sauber v příští sezoně úplně obmění jezdecké složení. Po Marcusi Ericssonovi ze Švédska se nyní domluvil s Brazilcem Felipem Nasrem.

Hinwil - Tým formule 1 Sauber v příští sezoně úplně obmění jezdecké složení. Po Marcusi Ericssonovi ze Švédska se nyní domluvil s Brazilcem Felipem Nasrem. Stávající piloti, Adrian Sutil a Esteban Gutiérrez, si tak musí hledat nové místo.

"Felipeho kariéru už nějakou dobu pečlivě sledujeme. Po úspěšné kariéře v juniorských formulích si plně zaslouží místo ve formuli 1," uvedla šéfka stáje Monisha Kaltenbornová.

Dosavadní testovač Williamsu Nasr měl letos dostat šanci také v Caterhamu v pátečním tréninku, ale nakonec z toho sešlo. Nováček v šampionátu formule 1, který je momentálně druhý v pořadí seriálu GP2, dostal přednost před Giedem van der Gardem, jehož znalci zákulisí díky silné podpoře nizozemských sponzorů na toto místo favorizovali.

Vettel a Alonso drží ostatní v šachu

Ovšem ani zkušený Němec Sutil nepočítal s tím, že by měl v Sauberu končit. Navíc má ještě platný kontrakt, takže ho musí stáj vyplatit. Švýcarský tým má ale velké finanční problémy, proto se pro 2015 rozhodla vsadit na jezdce se silným sponzorským zázemím. Za Ericssonem stojí silné švédské firmy, Nasra podporuje Banco de Brasil.

Sutil, Gutiérrez, vand der Garde a další jezdci teď musí tvrdě bojovat o zbývající místa. Na startovní listině pro příští rok figurují tými Caterham i Marussia (pod hlavičkou Manor), které jsou oba nyní v nucené správě a o víkendu nebudou startovat v druhé Grand Prix po sobě. Pokud najdou nové majitele, budou rázem k dispozici další čtyři sedačky.

Karty k přestupovému kolotoči teď drží v rukách Sebastian Vettel a Fernando Alonso. Vettel oficiálně oznámil konec v Red Bullu a měl by zamířit do Ferrari právě místo Alonsa. Ani Španěl však své plány pro příští rok oficiálně neoznámil.

reklama