reklama

De Angelisův stav se lepší, problémem ale zůstává dýchání

Alex de Angelis Alex de Angelis autor: Bridgestone Motorsport
Motocyklista Alex de Angelis se po pádu ve Velké ceně Japonska stále potýká se zdravotními komplikacemi. Bez asistence přístrojů nemůže dýchat, mozek by ale měl být v pořádku.

Phillip Island - Motocyklový jezdec Alex de Angelis nemá po těžkém pádu před Velkou cenou Japonska poškozený mozek ani vážně poraněnou páteř, hlavním problémem však zůstává dýchání. Závodník MotoGP ze San Marina je stále napojen na přístroje na jednotce intenzivní péče.

"Situace ohledně pohmožděných plic je nejcitlivější," řekl dnes šéf mobilní kliniky motocyklového šampionátu Michele Zasa novinářům v dějišti pokračování mistrovství světa v Austrálii. "Neutrpěl poškození mozku ani páteř není vážně poškozena, ale při dýchání stále potřebuje asistenci," doplnil.

Jednatřicetiletý zkušený motocyklista těžce havaroval v sobotním tréninku královské kubatury v Motegi a letecky byl převezen do Mibu. Dalšího transportu do Evropy zatím není schopen. Měl krvácení do mozku a vedle zranění plic a hlavy si zlomil tři žebra a pět obratlů.

reklama