reklama

De la Rosa utíká k Ferrari, potká tam ´špiona´ Alonsa

Pedro se la Rosa (vlevo) a Fernando Alonso se teď budou setkávat už oba v rudé barvě Ferrari. Pedro se la Rosa (vlevo) a Fernando Alonso se teď budou setkávat už oba v rudé barvě Ferrari. autor: HRT Formula One Team
Oba španělští piloti figurovali v největší špionážní aféře historie formule 1

Madonna di Campiglio - Pikantní příchuť má oficiální jmenování Pedra de la Rosy testovacím jezdcem týmu formule 1 Ferrari.

Byl to právě on a současná jednička stáje z Maranella, Fernando Alonso, kteří byli jedněmi z aktérů největší špionážní aféry historie F1.

Imunita za svědectví

Inženýr Ferrari Nigel Stepney předal před sezonou 2007 desítky stran tajných materiálů šéfinženýrovi konkurenčního McLarenu Miku Coughlanovi. Alonso a de la Rosa pak spolu s Lewisem Hamiltonem výměnou za beztrestnost svědčili o tom, jak McLaren ukradená data používal.

Britskou stáj přišla aféra na astronomických 100 milionů dolarů a vyloučení z Poháru konstruktérů v roce 2007.

Nyní se oba španělští přátelé znovu setkávají. De la Rosa měl sice stále ještě platnou smlouvu u HRT, ale tento tým je v posledním stádiu klinické smrti a letos se na okruzích určitě neobjeví.

Na postu testovacího pilota doplní dalšího zkušeného Španěla, Marca Geného, a dva Italy, naději Davide Rigona a ostříleného Giancarla Fisichelly.

Rozhodnutí padlo na sněhu

K nečekanému rozuzlení kauzy "de la Rosa versus HRT" došlo v Madonně di Campiglio. Italské horské středisko hostí už 23. ročník populární akce Wroom, která je tradičním společným startem nové sezony pro Ferrari a Ducati.

Zatímco motocyklový tým představil svůj nový speciál MotoGP Ducati Desmosedici GP13 pro Nickyho Haydena a Andreu Doviziosa, kolegové na čtyřech kolech rovnou oznámili příchod dalšího člena týmu.

"Moc se těším na to, až budu moci zase spolupracovat s Fernandem (Alonsem) a těším se i na Felipeho (Massu). Dělat pro tým jako Ferrari je neuvěřitelně motivující. Není to jen tím, jaký kus historie F1 zosobňuje, ale také úplně novou zkušeností pro mě," řekl 41letý bývalý pilot stájí Arrows, Jaguar, McLaren, Sauber a HRT.

reklama