reklama

Deset dolarů za "Bubbův provaz". Majitel trati schytal kritiku za skandální inzerát

Pilot NASCAR Bubba Wallace Pilot NASCAR Bubba Wallace autor: Reuters
Majitel závodního trati ve Stokes County v Severní Karolíně se postaral o rozruch poté, co na sociálních sítích prodával jako suvenýr "Bubbův provaz".

Šlo o narážku na oprátku, která byla před pár dny objevena v garáži jediného černošského jezdce v sérii NASCAR Bubby Wallace na okruhu v Alabamě.

"Kupte si vlastní Bubbův provaz za pouhých 9,99 dolaru. Skvěle fungují a mají doživotní záruku," napsal majitel trati Mike Fulp na facebooku. Řada fanoušků ho za to ostře zkritizovala, stejně jako mluvčí guvernéra Severní Karolíny. "Je to otřesný a ostudný rasistický čin," prohlásila Ford Porterová.

Oprátka ve Wallacově garáži byla objevena při nedělním závodě série NASCAR v Alabamě a jezdec to označil za opovrženíhodný čin rasismu a nenávisti. V posledních dnech se zasazoval o to, aby fanoušci na závody nesměli nosit vlajku Konfederace, která je pro mnohé symbolem otrokářství a vedení série ji zakázalo.

Incident s oprátkou otřásl automobilovým seriálem zvlášť po masových protestech proti rasismu a policejní brutalitě v USA po smrti George Floyda po policejním zásahu. Nicméně vyšetřování FBI prokázalo, že nešlo o rasistický čin, protože podle fotografických důkazů lano na místě viselo už od podzimu, kdy garáže ještě nebyly přiděleny konkrétním lidem.

reklama