reklama

Detaily z Abú Zabí: Schumi is over a Alonso sprosťák

Schumacher is over, říká David Coulthard Schumacher is over, říká David Coulthard autor: Reuters
Až poslední závod odhalil celou pravdu o letošní F1

Abú Zabí - Ve stínu slávy jiného Němce, nového šampiona Sebastiana Vettela, chodil Michael Schumacher skrze prostory boxů na luxusní dráze v Abú Zabí a měl konečně svůj klid. Dokonce se nenuceně usmíval do kamer. Svůj poslední závod sezóny, která měla být návratem krále, ukončil příznačně: havárií v prvním kole.

Sám přiznal, že vlastní chybou. Nezvládl vůz ještě plný paliva a tudíž patřičně těžký a v jedné z úvodních zatáček příliš razantně sešlápl plyn. Pak se už jen modlil, aby se mu ostatní vyhnuli (marně: vyskočil si na něj Ital Liuzzi a chybělo málo, aby mu pneumatikou urazil hlavu).

David Coulthard to řekl spolupracovníkovi Aktuálně.cz na okruhu v Abú Zabí jasně: "Michael možná příští rok pojede trochu rychleji s novým autem, ale... Jinak už na to nemá. Schumi is over."

Čtěte více:

"Byl bych radši, kdyby vůbec nejel," odpověděl na otázku, co soudí o Schumacherově návratu, Polák Robert Kubica. "Ale je pěkné ho předjíždět," usmál se.

Schumacher vlastně v neděli promluvil do souboje o titul velmi výrazně, ale jinak než ve svých nejlepších letech. Havárií v prvním kole, kterou způsobil, donutil vyjet na trať safety car a přišel sled událostí, které už sice přímo Schumi nezavinil, ale které nakonec připravily o možnost bojovat Fernanda Alonsa s Vettelem o titul.

Neskutečné drama zvládl nejlépe Vettel a je mistrem světa F1 Neskutečné drama zvládl nejlépe Vettel a je mistrem světa F1 Prohlédněte zde

Během kol, kdy piloti museli povinně kroužit za žlutě blikajícím vozidlem, zajeli do boxů pro nové pneumatiky někteří jezdci - mezi nimi i Petrov (Renault). A právě Petrov pak byl tím, koho Alonso nedokázal předjet a kvůli komu zaostal za Vettelem víc, než kolik by potřeboval k titulu.

Také mu to v cíli dal patřičně najevo - mával na něj ještě z kokpitu rukou, jako kdyby v tu chvíli nekroužili po luxusním oválu jezdci, ale boxeři před zápasem o mistra těžké váhy.

Schumacher sám zůstává klidný. „Je mi jedno, kdo si co myslí," řekl Aktuálně.cz. „Myslím, že se dokážu připravit a že na to stále mám. Jinak bych to nedělal."

A Alonso? Působil nejprve rozčíleně, pak spíše smutně. Vychládal s každou minutou po závodě. Na otázku, jaký byl nejlepší moment této sezóny, už odpovídal docela klidně: „Každý závod, který sem vyhrál."

V Abú Zabí se mu to nepovedlo. Svět slaví jiného šampiona, nejmladšího v historii - Sebastiana Vettela.

reklama