reklama

Dixon je pošesté šampionem IndyCar, velký náskok se smrskl na polovinu

Scott Dixon v závodě IndyCar v St. Petersburgu Scott Dixon v závodě IndyCar v St. Petersburgu autor: IndyCar Media
Novozélandský pilot Scott Dixon ovládl pošesté šampionát americké formulové série IndyCar a už pouze jedno celkové prvenství ho dělí od vyrovnání absolutního rekordu A. J. Foyta. Čtyřicetiletý Dixon si letošní triumf pohlídal třetím místem v nedělním finále sezony v St. Petersburgu.

Závěrečný čtrnáctý závod zkráceného a pozměněného seriálu kvůli pandemii koronaviru vyhrál Dixonův největší rival Josef Newagarden, jemuž ale ani čtvrté vítězství v ročníku vzhledem k Novozélanďanově náskoku k titulu nestačilo. Novozélanďan přiletěl na Floridu s náskokem 32 bodů. V neděli sice přišel o rovnou polovinu z něj, přesto mohl slavit titul.

Na městském okruhu v St. Petersburgu měl původně sedmnáctidílný šampionát 15. března začít, nakonec se startovalo 6. června v texaském Fort Worth a odjelo se 14 závodů.

"Šest je fajn, ale sedm zní ještě lépe. To bude samozřejmě můj cíl, i když to bude těžké," uvedl Dixon ke své historické bilanci. Rodák z australského Brisbane letos stejně jako Newgarden vyhrál čtyři závody včetně prvních tří. Třetí skončil 20letý Američan Colton Hertha, nejmladší vítěz závodu IndyCar v historii.

Z evropských pilotů si znovu vedl nejlépe loňský vicemistr Simon Pagenaud. Francouz letos obsadil sedmé místo.

V St. Petersburgu sledovalo finále seriálu na tribunách 20 000 lidí, což byla největší návštěva v sezoně. Bez diváků se poprvé v historii jelo slavných 500 mil Indianapolis, jež bylo v srpnu sedmým dílem šampionátu.

Indy 500 bez diváků ovládl Japonec Sató NDYCAR
reklama