reklama

Dojet do cíle by byl úspěch, říká zraněný Abraham

Karel Abraham v sedlé své produkční Hondy. Karel Abraham v sedlé své produkční Hondy. autor: AB Motoacing
Podruhé v kariéře odstartuje motocyklový jezdec Karel Abraham do dnešní domácí Velké ceny České republiky v Brně z posledního místa startovního roštu MotoGP.

Brno - Podruhé v kariéře odstartuje motocyklový jezdec Karel Abraham do dnešní domácí Velké ceny České republiky v Brně z posledního místa startovního roštu MotoGP. Stejně jako před čtyřmi lety. Tentokrát jej však výrazně limitují zdravotní problémy, po červnové operaci vykloubeného palce u nohy není stále fit.

"Je to nepříjemný pocit. Nikoho nebaví být poslední. Ale noha bolí. Dojet až do cíle by byl ohromný úspěch," řekl novinářům Abraham, který se po areálu Masarykova okruhu pohybuje o berlích.

"Dám do závodu všechno, ale uvidíme. Teď jsem zatím odjel maximálně čtyři pět kol, takže to bude hodně nepříjemné. Nevím, jak se budu cítit po deseti kolech," podotkl.

Souboj s Cortim prohrál

Abraham byl nejpomalejší i v pátečním programu, v dnešním dopoledním tréninku však dokázal porazit Claudia Cortiho z Itálie. V kvalifikaci za ním ale opět zaostal.

"Ráno jsme dal nové gumy. Vyjel jsem a přede mnou byl Laverty, kterého jsem využil a svezl jsem se za ním. Zrychlil jsem 1,2 vteřiny, ale hned poté jsme musel zajet do boxů. Bylo to nepříjemné, noha bolela," přiznal brněnský jezdec, jenž kvůli potížím s levou nohou nemůže ideálně řadit.

"Mrzí mě, že jsme v kvalifikaci ten čas nezopakoval. Už to nebylo nic moc," dodal.

Léčba nohy ještě potrvá

I přes své trápení a zdravotní problémy nelituje, že se na start Velké ceny postavil. "Určitě ne, protože přestože bych dělal rehabilitace, tak za dva týdny je další Grand Prix. Doktoři říkali, že bomba to úplně nebude, bude to trvat dobu," uvedl Abraham.

Jeden z lékařů jej navíc upozornil, že když byl podobně zraněný, dva roky nemohl hrát fotbal. "Doufám, že takový extrém to nebude. Ale na pár měsíců to ještě bude," řekl realisticky.

reklama