reklama

Druhý den testů MotoGP Abraham zrychlil, Peška potrápil déšť

Karel Abraham se s motocyklem ART zatím sžívá. Karel Abraham se s motocyklem ART zatím sžívá. autor: Eduard Erben
Testy MotoGP v Sepngu narušil dvouhodinový déšť.

Sepang - Zatímco středeční testování nového motocyklu MotoGP znamenalo pro Karla Abrahama zrychlení o více než půl vteřiny, Lukáš Pešek doplatil na déšť v závěru druhého dne kroužení po okruhu v Sepangu.

Abraham si tak své maximum vylepšil na 2:05,028 minuty. Za nejrychlejším mužem testů, jímž byli ve středu Dani Pedrosa na Hondě, zaostal o téměř čtyři a půl vteřiny.

Hledání brzdného bodu

Na Aleixe Espargara, který byl nejlepší s motorkou specifikace CRT, pak jeho ztráta činila necelých 1,8 vteřiny.

„Dobré byly jen první dva výjezdy, pak jsem ale nebyl schopný dostat se pod časy z nich. Najezdil jsem čtyřiapadesát kol a nejlepší čas zajel ve dvanáctém z nich. To není dobré. Jsem pomalý na brzdách, a to mě štve. Nebýt toho, mohl by ten čas být o hodně jinde,“řekl rozladěný Abraham, který na motocyklu ART zažívá svoji premiéru.

Přednost dostal Ital

Peškův tým Came IodaRacing Project dal ve středu přednost Danilu Petruccimu, takže na českého závodníka přišla řada až ke konci programu.

V tu dobu však nad malajským okruhem již pršelo, a tak český jezdec jen odkroužil čtrnáct kol na mokrém povrchu. Tomu odpovídal také zajetý čas, jenž měl hodnotu 2:21,512 minuty.

Ani Pešek tentokrát nezářil nadšením: "Na motorku jsem sedl až hodinu před koncem testu a to už pršelo. Takže to bylo jen takové kroužení po trati. Škoda, protože nám utekl další den. Pro mě je v tuto chvíli důležité každé kolo, takže dnes jsem hodně zklamaný."

Testy MotoGP vyvrcholí v Malajsii ve čtvrtek posledním dnem.

reklama