reklama

Ecclestone kritizoval Vettela. Zklamal mě přístupem, řekl

Bernie Ecclestone Bernie Ecclestone autor: Reuters
Bernie Ecclestone se veřejně opřel do bývalého šampióna Sebastiana Vettela. Prý ho zklamal přístupem, ale věří, že jezdec v novém ročníku znovu ukážě soutěživou povahu.

Londýn - Šéf formule 1 Bernie Ecclestone dva týdny po skončení šampionátu podrobil kritice sesazeného krále Sebastiana Vettela. Ač je jeho velkým fanouškem, letos se mu německý pilot svým postojem vůbec nelíbil a doufá, že se v něm znovu probudí soutěživost.

Vettel kraloval světu F1 čtyři roky v řadě až do letoška, kdy s Red Bullem po změně v pravidlech nepředstavovali konkurenci pro Mercedes. V konečném pořadí MS sedmadvacetiletý pilot obsadil páté místo, s Red Bullem se rozešel a od nového roku bude jezdit za Ferrari.

"Jsem velký Sebastianův fanoušek, ale trochu měl zklamal přístupem, který se podle mého změnil. Choval se poraženecky, ale takový není. Takovou mentalitu nemá, je to soutěživý člověk," napsal Ecclestone v ohlednutí za letošní sezonou.

Podobně zklamaný byl z Ferrari i dalšího exšampiona Fernanda Alonsa, který by po Vettelově příchodu měl jezdit za McLaren. "Fernando byl od poloviny sezony tak trochu jako Sebastian," uvedl Ecclestone.

Naopak byl vděčný Mercedesu, že jeho jezdci Lewis Hamilton i Nico Rosberg udrželi šampionát až do konce otevřený. "Měli jsme velké štěstí s tím, jak to dopadlo a že ti dva spolu závodili. A je dobré, že jim to Mercedes umožnil. Jinak by to byla opravdu mizerná sezona," dodal šéf F1.

reklama