reklama

Polibek svodidel se nekonal. Mladá pilotka zvládla defekt v rychlosti 240 km/h

Video ze závodů ESET Cup Series na Slovakia Ringu. Krizový moment Aliyyah Kolocové začíná v čase 1:50. Violent Storm |  03:49
Podívejte se na video z dramatických soubojů na okruhu Slovakia Ring, kam zavítal druhý díl seriálu ESET Cup Series. Pernou chvíli na slovenské trati zažila také teprve 16letá Aliyyah Kolocová, která v plné rychlosti zvládla "ukočírovat" defekt svého výkonného Mercedesu.

Dcera mentora Buggyry Martina Koloce je momentálně nejmladší závodní pilotkou Mercedesu GT3 na světě, vždyť závodnickou licenci dostala teprve loni v červenci.

Na Slovakia Ring nastoupila v druhé jízdě ESET Cup Series, když v té první úspěšně bojoval David Vršecký. Po povedeném startu přišel kritický moment: v rychlosti 240 km/h praskla levá přední pneumatika. Ovšem Kolocová neztratila hlavu. Ve štěrkové ochranné zóně svůj Mercedes bravurně zvládla, aniž by "políbila" svodidla.

"Stalo se tak na nejhorším místě, naštěstí zůstala v klidu, začala brzdit, takže se jí podařilo zastavit těsně před svodidly. Ale i to k závodění patří. Klobouk dolů, chtělo by se říci," komentoval výkon své mladé parťačky dvojnásobný mistr Evropy kamionů na okruzích Vršecký.

"Škoda, hodně jsem se na závod těšila, skončilo to ale brzo. Hezky jsem se rozjela, najednou se dostavil pocit, že auto nejede tak, jak by jet mělo, tak jsem začala brzdit. Zkušeností není nikdy dost," lakonicky prohodila Kolocová.

reklama