Estonec Tänak vyhrál první etapu Argentinské rallye navzdory poškozené převodovce

28. 4. 2018 8:39
Ott Tänäk ztrácel v první etapě Argentinské rallye na Sébastiena Ogiera už 25 sekund, a přesto nakonec Francouze porazil.
Ott Tänak
Ott Tänak | Foto: Red Bull Content Pool

Villa Carlos Paz - Argentinskou rallye vede po první etapě Ott Tänak, přestože v pátek v jednu chvíli na pětinásobného mistra světa Sébastiena Ogiera ztrácel už 25 sekund. Nakonec však úvodní zaváhání napravil a na prvním místě má náskok 23 vteřin před Krisem Meekem.

"Byla to hloupá chyba. Najel jsem na kámen, dostal jsem hodiny a poškodilo mi to převodovku, což nám potom dělalo trochu problémy," řekl na webu šampionátu Tänak, který chyboval hned v úvodní rychlostní zkoušce, ale i přes technické problémy dokázal vyhrát pět z následujících šesti úseků.

Problémům se nevyhnul ani Meeke, který pár sekund ztratil kvůli defektu. "Ale nehrálo to roli. Na Otta dneska nikdo neměl, protože byl v ráži," prohlásil britský pilot. Za ním téměř s půlminutovou ztrátou na Tänaka dojel Thierry Neuville, čtvrtý byl o něco málo pomalejší Dani Sordo.

Vedoucí muž průběžného pořadí šampionátu Ogier, který v Argentině jako v jediném závodě mistrovství světa ještě nikdy nevyhrál, je pátý a na první příčku ztrácí 36 sekund.