reklama

F1 má smělý plán. Chce dobýt nyní zanedbaný internet

Kameru do každého boxu, volá Max Mosley. Kameru do každého boxu, volá Max Mosley. autor: Reuters
Podle Ecclestona je to práce pro televize

Londýn - "Co dělají mladí lidé od osmnácti do čtyřiadvaceti let? Sedí u internetu." Šéf Mezinárodní automobilové federace (FIA) Max Mosley vidí právě v internetu oblast, kde je dostatek prostoru pro rozvoj vadnoucího zájmu o formuli jedna.

"Chtěl bych revolučně proměnit náš přístup k internetu," cituje Mosleyho server autosport.com.

"Internet je jednou z nejvíce zanedbaných oblastí F1," přiznává.

"Jen si to představte - na jedné stránce budete mít všechny archivy, všechny tréninkové časy, live timing ze všech čtyř částí závodu a vše dostupné, co se týká týmů," představuje si Mosley.

Čtěte více: Mosley: Formule 1 zažívá krizi. Nejhorší v historii

"Kamera by mohla být všude: v každém boxu, v centrech jednotlivých týmů i po celém paddocku. Fanoušci by tak mohli být taky všude," popisuje šéf motoristické federace.

"Nakonec, pokud budete mít nějaký dobrý software, můžete sedět doma a zúčastnit se závodu. Tady bude velká cena a vy budete přímo uprostřed dění. Všechno tohle jde udělat," tvrdí Max Mosley.

Bernie Ecclestone Internet? To je práce pro televize, které od nás mají koupená práva na všechny mediální produkty, říká Ecclestone. Foto: Reuters

"Technologie tady jsou. Je to frustrující, protože tímhle potenciálem zatím mrháme," dodává prezident FIA.

Nesmíme porušovat smlouvy, říká Ecclestone

Na jeho výzvu zareagoval i promotér celého seriálu F1 Bernie Ecclestone. Jenže ten tvrdí, že iniciativu v tomto směru musí převzít televizní stanice, které od něho mají zakoupená vysílací práva.

Pokud by totiž poskytoval po internetu speciální televizní program, jako třeba právě pohled do paddocku, došlo by tím k porušení jeho kontraktů s televizními stanicemi.

A Ecclestone si navíc myslí, že zpřístupnění záběrů ze závodů na internetu by mezi skalními fanoušky F1 mělo mizivý dopad.

Čtěte více: Mosley: Zničit mě chtěl člověk z formule 1. Vím kdo

"Máme smlouvy s televizními stanicemi po celém světě, které jim dávají exkluzivní práva pokrýt formuli jedna ve všech formách médií - tedy i na internetu," uvedl Ecclestone.

"Pokud nechceme zrušit naše smlouvy, tak to musíme nechat na nich," odmítá Mosleyho výzvu k větší aktivitě.

reklama