Rosberg obhájil triumf v Monaku, Hamilton s problémy druhý

Radek Vičík Radek Vičík
25. 5. 2014 16:02
Nico Rosberg slaví druhé vítězství v Gramd Prix Monaka v kariéře.
Nico Rosberg slaví druhé vítězství v Gramd Prix Monaka v kariéře. | Foto: Reuters

Monte Carlo - Nico Rosberg v Mercedesu vyhrál podruhé za sebou prestižní Velkou cenu Monaka formule 1 a vrátil se tak do vedení šampionátu.

Závod jsme sledovali živě ZDE

Závod ovládl ve stylu start - cíl, druhý skončil jeho týmový kolega Lewis Hamilton, který se ale do posledních metrů musel bránit dotírajícímu Danielu Ricciardovi v Red Bullu.

Po kontroverzní kvalifikaci, kterou ukončila Rosbergova chyba, se napětí mezi oběma piloty Mercedesu přeneslo i na stupně vítězů monackého knížectví. Rosberg a Hamilton se na sebe ani nepodívali, jako by byli každý z jiné stáje.

U Marussie slavili jako diví

Ještě větší oslavy než v boxech nejlepších týmů se ale dnes konaly u Marussie. Jules Bianchi si po započtení trestu 5 vteřin dojel pro dva body za deváté místo,

To jsou první dva body v tříleté historii stáje závodící pod ruskou vlajkou a v hodnocení Poháru konstruktérů přeskočila nejen Caterham ale i Sauber.

Od startu to vypadalo na jasnou partii obou Mercedesů, ale Hamilton v poslední fázi výrazně zpomalil. Jak hlásil z boxů, něco se mu zachytilo na helmě a výrazně hůře viděl.

Toho se pokusil využít Ricciardo, který ho v závěru dojel. Pak ale Australan nedokázal najít vhodný moment k předjetí a těsně dojel třetí.

Vettel bez vavřínů a bez motoru

To už ale Rosberg slavil páté vítězstvím v kariéře, čím se 28letý Němec vyrovnal svému otci Kekemu, mistru světa F1 z roku 1982.

Do cíle dojelo pouze 14 vozů. Řadě jezdců, včetně obhájce titulu Sebastiana Vettela, selhaly motory. Němec tak příliš neslavil svůj jubilejní 100. závod v barvách Red Bullu.