reklama

Rozháraný Mercedes se chce v uličkách Monaka sjednotit

Nico Rosberg útočí v Monaku na čtvrté vítězství v řadě. Nico Rosberg útočí v Monaku na čtvrté vítězství v řadě. autor: Reuters
Velká cena Monaka, jediný závod sezony formule 1, který začíná tréninky už ve čtvrtek, naplní druhou polovinu tohoto víkendu.

Praha, Monte Carlo - Jako si není možné představit tenisovou sezonu bez slavného Wimbledonu, tak ani formule 1 není celou formulí 1 bez glorioly Velké ceny Monaka.

Jediný závod, který začíná tréninky už ve čtvrtek, naplní druhou polovinu tohoto víkendu.

Místo trhů závody

Původně dával netradiční program prostor tradičním pátečním trhům v Monte Carlu, ale v současnosti je pátek dnem velkých party a šancí ukázat se pro piloty nižší sérií tradičně doprovázející přímořský svátek motorsportu.

Letos své místo v programu GP Monaka našli piloti formulí GP2, Formule Renault 3.5 (bývalá Světová série Renault) i 2,0 a "gétéčkového" Porsche Supercupu.

Ale to hlavní se v uličkách malého knížectví odehraje v neděli odpoledne, kdy odstartují jezdci do šestého podniku sezony F1.  A ač byl hlavním hrdinou předchozího závodu v Barceloně nejmladší vítěz v historii seriálu Max Verstappen z Red Bullu, v hledáčku jsou oba piloti Mercedesu.

Poté, co se Nico Rosberg a Lewis Hamilton navzájem "vybodovali" hned po startu závodu, klesla nálada v boxech týmu vyznávajícího stříbrnou barvu opět jednou pod bod mrazu, Jezdci se po závodě navzájem obviňovali z toho, kdo za bouračku může, i když nakonec Hamilton velmi nerad přiznal, že za kolizi asi může on.

Kolize Hamiltona s Rosbergem v Barceloně:

Co se stalo v Gotha Clubu?

Tím se ovšem tlak u "Stříbrných šípů" moc nesnížil. Jednak se všichni bojí, že budou opakovat události z roku 2014, kde vše vyvrcholilo vzájemnou kolizí ve Spa a navíc se přetřásá Hamiltonův tajemný skandál v Cannes.

Podle italského listu Corriere dello Sport se "něco" stalo v Gotha Clubu ve francouzském přímořském letovisku a má se to týkat ukradených fotografií. Hamilton se navíc vrhl do víru nočního života s modelkou spodního prádla Barbarou Palvinovou poté, co odmítl účast v testech v Barceloně.

Italové ještě "přitopili pod kotlem", když stejný list přišel s informacemi o údajném jednání Rosberga s týmem Ferrari.

Ať už jsou informace novinářů z Apeninského poloostrova přesné, či nikoliv, jedno je jasné: Mercedes si už nemůže dovolit žádné další chyby.

"Je jasné, že jsme pod tlakem z více směrů. Nemůžeme si dovolit ztratit iniciativu, takže musíme být o víkendu silní a jednotní," prohlásil šéf týmu Mercedes Toto Wolff.

Velká cena Monaka startuje v neděli ve 14:00 hodin a vysílá ji stanice Sport2, závod můžete sledovat v našem online přenosu ZDE.

reklama