reklama

F1 se směje, ale Ferrari brání Badoera. Prý může slavit

Luca Badoer se radí s Michaelem Schumacherem Luca Badoer se radí s Michaelem Schumacherem autor: Reuters
Badoer dojel opět poslední. Ferrari přemýšlí o změně

Francorchamps - Dva závody, nula bodů. Luca Badoer může děkovat "kolegovi" Kimimu Räikkönenovi, který vyhrál poslední Velkou cenu Belgie, protože díky tomu se o něm tolik nemluví.

Ale právě triumf bývalého mistra světa ukázal, jaký rozdíl je mezi piloty Ferrari.

Osmatřicetiletý závodník, který byl dosud testovacím jezdcem italské stáje a po odřeknutí Michaela Schumachera dostal šanci i pro závod, totiž během dvou šancí nic výrazného nepředvedl. Jeho bilance je dost smutná.

Čtěte také: Räikkönen vládl v Belgii. Button a Hamilton nedojeli

Místo toho, aby umlčel kritiky odvážnými manévry, zachycovaly ho televizní kamery spíše při jezdeckých chybách.

Ačkoliv při poslední GP Belgie už působil na trati ve Spa jistěji, než týden před tím ve Valencii, dojel do cíle opět na chvostu se 102 sekundovou ztrátou na vítězného Räikkönena.

Nad jeho možnou účastí při další Velké ceně Itálie se proto začíná snášet pochopitelný otazník.

Ferrari slibuje: Jasno bude do tří dnů.

Ferrari poprvé letos slaví. Fisichella vyjel historický úspěch Ferrari poprvé letos slaví. Fisichella vyjel historický úspěch Prohlédněte zde

"Tak zaprvé, Luca si zaslouží slavit naše vítězství, jako každý jiný, protože je součástí týmu. Za to, co pro nás udělal, si to může vychutnávat," cituje server Skysports vyjádření šéfa stáje Stefana Domenicalliho

"Ohledně toho, jaké kroky budeme činit pro další závody, vám sdělíme v nejbližších třech dnech," doplnil však vzápětí.

Přečtěte si také: Ferrari má dilema. Proč Badoer nezůstane doma?

Vedení týmu dost možná čeká na zprávu z Miami, kde v pondělí absolvuje kontrolní prohlídku Felipe Massa.

To, že by ale mohl i přes případné dobré výsledky stihnout GP Itálie, která se v Monze uskuteční za 14 dní, nepovažují experti za příliš pravděpodobné.

"Dnes už budeme mít výsledky jeho zdravotního stavu. A pak samozřejmě můžeme uvažovat, co dál. Sedneme si, a na základě aktuálních informací se budeme bavit o nejlepším možném rozhodnutí," dodal Domenicalli.

Podle posledních spekulací mělo dokonce dojít i na možné angažování Giancarla Fisichelly z Force India. Tuto zprávu však obě strany rezolutně popřely.

reklama