Tréninky v Sepangu opanoval Mercedes

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 28. 3. 2014 8:46
V obou trénincích na Velkou cenu Malajsie formule 1 v Sepangu dnes ráno našeho času uspěl Mercedes. První vyhrál Lewis Hamilton, druhý Nico Rosberg.
Nico Rosberg.
Nico Rosberg. | Foto: Reuters

Sepang - V obou trénincích na Velkou cenu Malajsie  formule 1 v Sepangu dnes ráno našeho času spěl Mercedes. První vyhrál Lewis Hamilton, druhý Nico Rosberg.

Brit byl v tom prvním nejrychlejší s časem 1:40,691 minuty, o více než 15 setin porazil Kimi Räikkönnena s Ferrari. V malajském vedru a vlhku byl třetí Hamiltonův týmový kolega Rosberg.

Odpoledne místního času se na čelo vyšvihl německý pilot časem 1:39,909. Druhý byl znovu Räikkönen a pod hranici 1:40 se dostal už jen obhájce titulu Sebastian Vettel v Red Bullu.

Lotus a Caterham dál v nesnázích

Ani v druhém podniku sezony se některým týmům nevyhnuly problémy. Nejhůř na tom byl znovu Lotus. Pastor Maldonado dopoledne vyjel jen na dvě neměřená kola "z boxů do boxů"a odpoledne se depa nehnul vůbec. Romain Grosjean sice v druhém tréninku zajel měřené kolo, ale to stačilo až na 17. místo.

Žádná sláva to nebyla ani u jiného týmu s motory Renault, domácího Caterhamu. Zelené monoposty skončily vždy na chvostu těch, kteří měli aspoň jedno měřené kolo a jejich ztráta na nejlepší je více než pět vteřin.

V sobotu je v Sepangu po třetím tréninku na programu kvalifikace. Samotná Velká cena Malajsie startuje v neděli v 10:00 hodin našeho času a můžete ji sledovat v našem online přenosu ZDE.

Tréninky na Velkou cenu Malajsie, 2. závod mistrovství světa vozů formule 1 v Sepangu: