reklama

Britové se těší na Hamiltona i ženu za volantem formule 1

Dominantou okruhu v Silverstone je nová startovní a cílová rovinka s impozantním komplexem boxů. Dominantou okruhu v Silverstone je nová startovní a cílová rovinka s impozantním komplexem boxů. autor: Sauber Motorsport AG
Po sérii čtyř vítězství se zdálo, že Lewis Hamilton má nakročeno k letošnímu titulu mistra světa formule 1. Teď před domácím fanoušky v Silverstone bude bojovat o zachování naděje na boj o něj.

Silverstone - Po sérii čtyř vítězství se zdálo, že Lewis Hamilton má nakročeno k letošnímu titulu mistra světa formule 1.

Jenže pak přišla kontroverzní kvalifikace v Monaku a od té chvíle se Brit jen "veze" ve stínu svého týmového kolegy od Mercedesu Nico Rosberga.

V půlce května Hamilton konečně smazal na Rosberga 25bodovou ztrátu způsobenou výpadkem hned v úvodním podniku sezony, teď má hrozivé 29bodové manko a už si nemůže dovolit další výpadky.

Hamilton chce být doma prorokem

Tím méně na domácí trati, které je pro Brity téměř mystickým místem. A každý z poddaných Jejího Veličenstva, kteří zde zvítězí, je za národního hrdinu.

Hamilton měl loni nejlepší výchozí pozici, když vyhrál kvalifikaci. V závodě se ale stal jednou z řady obětí skandálu s praskajícími pneumatikami a pro triumf si před rokem dojel Rosberg.

Letos ale rodák z městečka Stevenage na východě Anglie nechce nechat nic náhodě.

"Britští fanoušci jsou nejlepší na světě a už se nemůžu dočkat, až uvidím ty tisíce diváků na tribunách. Udělám všechno proto, abych uspěl," řekl Hamilton.

Susie touží měnit dějiny

Ovšem aspirant na titul nebude jediným lákadlem pro britské fanoušky. Po 22 letech se v rámci závodního víkendu Grand Prix objeví za volantem monopostu F1 žena. Šéfka Williamsu Claire Williamsová zvolila pro premiéru Susie Wolffové symbolicky domácí Grand Prix.

Manželka šéfa týmu Mercedes Toto Wolffa usedna do monopostu F1 v prvním pátečním tréninku, to samé si pak zopakuje ještě při Velké ceně Německa.

Wolffová věří, že má šanci i na místo stálé pilotky. "Pokud bych tomu nevěřila, tak se o to ani nepokouším. Je to sice mužský svět, ale věřím, že se v něm dokážu prosadit," uvedla 31letá Skotka.

Poslední ženou, která se ve formuli 1 svezla během závodního víkendu, byl v roce 1992 Italka Giovanna Amatiová. Ta se neúspěšně snažila kvalifikovat do prvních tří závodů sezony 1992.

Jedinou ženou, která dosáhla na body, je její krajanka a u nás velmi populární Lella Lombardiová. Závodnice v kokpitu vozu March získala půl bodu ve zkrácené GP Španělska 1975.

Na další ženu v samotné Grand Prix si budeme muset ještě počkat, ale Vlekou cenu Británie můžete sledovat v našem online přenosu už tuto neděli ve 14:00 hodin ZDE.

Program závodního víkendu VC Velké Británie:

Den událost začátek
Pátek první trénink 11:00
Pátek druhý trénink 15:00
Sobota třetí trénink 11:00
Sobota kvalifikace 14:00
Neděle závod 14:00

Facebooková stránka autora: Radek Vičík - Aktuálně.cz

reklama