Vláda Mercedesu trvá. Hamilton vyhrál kvalifikaci v Barceloně před Rosbergem

Radek Vičík Radek Vičík
14. 5. 2016 15:09
Kvalifikaci na Velkou cenu Španělska formule 1 ovládl tým Mercedes, vyhrál Lewis Hamilton před Nicem Rosbergem.
Lewis Hamilton v boxech v Barceloně.
Lewis Hamilton v boxech v Barceloně. | Foto: Reuters

Barcelona - Obhájce titulu mistra světa Lewis Hamilton vyhrál dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Španělska formule 1 v Barceloně. Do první řady s vedle něj postaví lídr šampionátu a týmový kolega z Mercedesu Nico Rosberg.

Také další dvě řady budou "jednobarevné". Třetí byl totiž Daniel Ricciardo v Red Bullu před nováčkem v týmu Rudých Křídel Maxem Verstappenem. Páté místo patří Kimi Räikkönenovi a až šestý skončil druhý pilot Ferrari Sebastian Vettel.

Zatímco u Mercedesu panovala spokojenost, v boxech Ferrari bylo dusno. To, že se rudé vozy z Maranella ocitly až na pátém a šestém místě, nedokázal boss stáje Maurizio Arrivabene krátce po skončení boje o pole position stále pochopit.

"Někde se stala chyba, dopoledne jsme byli konkurenceschopní. Musíme se podívat, co se stalo," řekl zdrcený Arrivabene, jehož piloti ještě v dopoledním tréninku ztráceli na Mercedes jen desetinu vteřiny.

Velká cena Španělska startuje v neděli ve 14:00 hodin a vysílá ji stanice Sport2, závod můžete sledovat v našem online přenosu ZDE.

Kompletní výsledky všech tří částí kvalifikace:

Kvalifikace na Velkou cenu Španělska, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Barceloně:

1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:22,000, 2. Rosberg (Něm./Mercedes) -0,280, 3. Ricciardo (Austr./Red Bull) -0,680, 4. Verstappen (Niz./Red Bull) -1,087, 5. Räikkönen (Fin./Ferrari) -1,113, 6. Vettel (Něm./Ferrari) -1,334, 7. Bottas (Fin./Williams) -1,522, 8. Sainz (Šp./Toro Rosso) -1,643, 9. Pérez (Mex./Force India) -1,782, 10. Alonso (Šp./McLaren) -1,981.