reklama

Williams míří na Red Bull Ring za reprízou loňského úspěchu

Po počátečním tápání se zdá, že Williams má nakročeno k následování loňské úspěšné cesty k třetímu místu v Poháru konstruktérů. Po počátečním tápání se zdá, že Williams má nakročeno k následování loňské úspěšné cesty k třetímu místu v Poháru konstruktérů. autor: Reuters
Tým formule 1 Williams věří, že na Red Bull Ringu zopakuje loňský skvělý výkon.

Spielberg - I když si stáj Williams drží také v letošním roce lichotivé třetí místo v Poháru konstruktérů, stále se piloti jednoho z nejstarších aktivních týmů formule 1 necítí zcela "ve  své kůži". Věří, že velký průlom přijde o tomto víkendu na rakouském Red Bull Ringu, kde jim v minulé Grand Prix nadmíru dařilo.

Byla to velká sláva, když Felipe Massa loni vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska a Valtteri Bottas startoval hned vedle něj. Bylo to po dlouhých jedenácti letech poprvé, co Williams zabral celou první řadu startovního roštu, a Massa byl na pole position poprvé (a také zatím naposledy) od odchodu z Ferrari.

Ze dna stupně vítězů

Když nepočítáme suverénní tovární stáj "Stříbrných šípů", byly to právě Williamsy, které dokázaly vytěžit nejvíc z nových hybridních motorů Mercedes. Jenže jejich převaha je ta tam a navíc se objevil nový velký soupeř - Ferrari.

Britskou stáj od začátku roku pronásledují problémy. V Austrálii si Bottas v kvalifikaci poranil záda a přišel o start v úvodní Grand Prix sezony. Na absolutní dno klesl Williams v Monaku, kde mladý Fin nepostoupil z první části kvalifikace, Massa "uvízl" v té druhé a ani jeden nebodoval.

Jenže pak přišel zvrat v zatím poslední Velké cena Kanady a Williams byl rázem zase na koni. Tentokrát sice v první části kvalifikace selhal Massa, ale Brazilec se díky skvělé strategii prodral o devět pozic kupředu až na šesté místo v cíli.

Ještě lépe si vedl Bottas, než se poprvé stal první pilotem na stupních vítězů mimo jezdce Mercedesu a Ferrari.

Kupředu mají pomoci nové díly

Teď na bílé vozy s typickými pruhy sponzora Martini teď čeká další výzva, 4326 metrů dlouhý Red Bull Ring. "Do Rakouska se těším, vždyť jsem se zde loni poprvé ve formuli 1 postavil na stupně vítězů," vzpomíná Bottas.

25letý Fin vidí šance na zopakování úspěchu velmi pozitivně. "Na Red Bull Ringu potřebujete velkou rychlost na dlouhé rovinky a skvělou aerodynamiku do četných zatáček. Věřím, že s novinkami na voze, které přivážíme, nás čeká další povedený víkend," dodal Bottas.

O tom, jak se jezdcům Williamsu a jejich soupeřů dařilo, že dozvíte z našeho online přenosu z Velké ceny Rakouska v neděli od 14:00 hodin ZDE.

Výsledky a průběžné pořadí formule 1 v sezoně 2015 najdete ZDE

reklama