reklama

Český tým ve Formuli 2 pokračoval i na Red Bull Ringu v pódiové tradici

Antonio Fuoco na stupních vítězů na Red Bull Ringu. Antonio Fuoco na stupních vítězů na Red Bull Ringu. autor: Dutch Photo Agency
Charouz Racing System je v průběžném hodnocení týmů Formule 2 už na třetím místě.

Spielberg - Třetí závodní víkend po sobě se jezdec týmu Charouz Racing System postavil na stupně vítězů závodu Formule 2. V Rakousku to byl opět Antonio Fuoco, který byl v sobotní hlavním závodě třetí. A to ještě Ital druhý den přidal čtvrtou příčku ve sprintu. Smůlu měl jeho týmový kolega Louis Delétraz, který ani jednu jízdu nedokončil.

Fuoco coby jezdec juniorské akademie Ferrari potvrdil, že je velkým talentem. Na startovním roštu stál až třináctý, navíc musel velmi rychle do boxů vyměnit přední křídlo svého monopostu a klesl až na sedmnáctou příčku. Tam však začala jeho spanilá jízda, která skočila až na stupních vítězů. Při ní si připsal i i nejrychlejší kolo závodu.

Ve sprintu, kde první osmička startovala v opačném pořadí, si z šesté pozice  pomohl o dvě příčky kupředu. Jeho bodové zisky znamenaly, že si nováček Charouz Racing System v pořadí týmů polepšil už na třetí místo.

"Využil jsem všech šancí, abych získal body. V neděli už to bylo těžší, protože se všichni poučili z naší práce. Ale jsem spokojen, víkend byl celkem dobrý. Určitě musíme pracovat na kvalifikacích, stále jsme pak na roštu zbytečně moc vzadu," řekl Fuoco.

Naopak smůlu si na Red Bull Ringu vybral Delétraz. Kvůli problému s motorem musel z hlavního závodu odstoupit z osmého místa. Ve sprintu po jednom ze soubojů tři kola před koncem s poškozeným předním křídlem zamířil do boxů.

Česká stáj se poprvé v historii zúčastnila závodu Formule 2. Z Bahrajnu se však vrátila bez bodu Charouz Racing System |  00:09
reklama