reklama

Ferrari: Stop letošní sezoně. Räikkönen tuší potíže

Kimi Räikkönen letos ještě nevyhrál Kimi Räikkönen letos ještě nevyhrál autor: Reuters
Räikkönen: Bude těžké zůstat před McLarenem

Valencie - Loni sice stáj Ferrari nedosáhla ve formuli jedna na titul pro nejlepšího pilota šampionátu, alespoň však triumfovala v Poháru konstruktérů. Letos je jisté, že italskému týmu unikne obojí.

Tuší to i Kimi Räikkönen, který se bojí i o třetí místo v pořadí stájí.

Ferrari má zatím na svém kontě 46 bodů a drží pomyslné stupně vítězů. Jenže na jak dlouho, ptá se finský jezdec?

Čtěte také: Smůla pro Ferrari. Schumacher vůbec nechce do F1

"Naším cílem je skončit třetí. Ale čeká nás hodně obtížný úkol," poznamenal Räikkönen, bývalý mistr světa.

Proč? Nejen proto, že ze zadních pozic útočí McLaren a Toyota, ale hlavně proto, že tým z Maranella už vypustil letošní sezonu. Zjistil, že nemá smysl vylepšovat monopost, když tu není šance na titul.

"Ano, právě to je problém. Rozhodli jsme se, že už přestaneme dál vyvíjet vůz pro tento ročník a zaměříme se na příští rok," vysvětlil muž, který v říjnu oslaví už třicáté narozeniny.

Jenže je tu i další potíž, která napadne každého, kdo sledoval dění kolem poslední Velké ceny.

Barrichello se dočkal. Po pěti letech vyhrál závod F1 Barrichello se dočkal. Po pěti letech vyhrál závod F1 Prohlédněte zde

Ve Valencii se nemohl představit zraněný Felipe Massa a po neúspěšných námluvách s Michaelem Schumacherem, jenž vzdal návrat do kokpitu kvůli zdravotnímu hendikepu, usedl do vozu Luca Badoer. Testovací pilot ukázal, že tento výběr nebyl šťastný. 

Räikkönen ho ale nekritizoval a mluvil o svém výkonu a o tom, co čekat příště v Belgii.

"Velkou cenu Evropy jsme začali z šesté příčky. Po dobrém startu jsme získali další umístění na stupních vítězů, což je výborné. Těžko můžeme očekávat víc než to," konstatoval.

Ferrari má nyní pětibodový náskok na McLaren. Jenže britská stáj na rozdíl od té italské monopost vylepšila a navíc bude mít na startu osvědčené duo Hamilton - Kovalainen. Fanoušci rudých vozů mohou doufat jen v body od Räikkönena.

Čtěte dále: Hamilton tuší: Spa bude horší. Tam to sedne Ferrari

reklama