reklama

Ferrari zasedlo kvůli krizi. Verdikt: Už žádnou komedii

Ferrari jednalo kvůli špatným výsledkům Ferrari jednalo kvůli špatným výsledkům autor: Reuters
Ferrari: Jsme silní, dostaneme se z toho

Maranello - Podobnou schůzku Ferrari dlouho nepamatuje. Vedení italské stáje v úterý přiznalo, že se současnými výsledky v seriálu formule jedna není vůbec spokojeno, a vyhlásilo, že krize musí skončit co nejdříve.

Jednání, které probíhalo za zavřenými dveřmi na základně Maranello, trvalo podle oficiálních stránek automobilky více než dvě a půl hodiny.

Hledal se důvod toho, proč se Ferrari nachází po dvou závodech na stejné pozici jako outsider Force India.

"Je to trochu eufemismus, ale lidé tady jsou velmi naštvaní. Ale naštvaní na sebe a jsou odhodláni to napravit," uvedl po skončení schůzky prezident stáje Luca di Montezemolo.

Čtěte dále: Ferrari nenaplňuje předpoklady. Jsme hloupí, říká Massa

Obavy kolem výsledků se dají pochopit vzhledem k tomu, že ani Kimi Räikkönen, ani Felipe Massa ještě nezískali ani bod. Zatímco v Austrálii oba vozy nedojely kvůli technickým potížím, v Malajsii nezvládli piloti loterii v tropické bouřce.

Obrazem: Button kraloval i v dešti v Malajsii Obrazem: Button kraloval i v dešti v Malajsii Prohlédněte zde

"Nerad bych viděl, abychom se po každém závodu ocitli v pořadu Candid Camera (pozn. aut., zábavný pořad se skrytou kamerou)," dodal di Montezemolo, jenž si kvůli přirovnání s touto show přinesl mnišskou kápi.

Chtěl tak zdůraznit, že je důležité, aby tým zachoval v letošní sezoně veškerou pokoru.

"Jsme silní, máme svou hrdost a to by nám mělo pomoci překonat tuto situaci," uvedl dále boss.

Rovněž dodal, že za krizí Ferrari stojí hlavně to, jak se změnila pravidla. Co se týče technických detailů, je na tom rudý monopost ještě špatně, a tak di Montezemolo slíbil, že na vozu s označením F-60 se bude dále pracovat.

Čtěte více: Brawn: McLaren i Ferrari musely úspěch hodit do koše

"Pokusíme se zlepšit aerodynamické prvky. Máme důvěru v tento tým, nezapomeňte, že získal ze čtyř ročníků celkem tři tituly," poznamenal prezident stáje, která dominuje v Poháru konstruktérů už od dob Michaela Schumachera.

Toto hodnocení ovládla během posledních deseti let celkem osmkrát.

reklama