reklama

Lacko už nechce v Maďarsku trpět. Vyzve ho okruh, kam se vozí dvojnásobná dávka plastů

Adam Lacko letos startuje jako obhájce titulu se startovním číslem 1. Adam Lacko letos startuje jako obhájce titulu se startovním číslem 1. autor: Radek Vičík
Evropský šampionát tahačů na okruzích vstupuje do druhého dílu. I na Hungaroringu čeká piloty čtveřice závodů, dva v sobotu a dva v neděli.

Mogyoród/Praha - Adam Lacko je před druhým závodním víkendem ME tahačů na okruzích v mnohem lepším zdravotním stavu a po komplikované operaci břicha se obhájce titulu cítí v podstatně lepší formě než v úvodu sezony v Misanu.

"Adam je na tom podle vlastních slov po zdravotní stránce mnohem lépe, nemám důvod mu nevěřit. Zatímco Misano protrpěl, čemuž zcela věřím, Hungaroring si hodlá užít," uvedl manažer týmu Buggyra Jan Kalivoda.

Lacko měsíc před startem letošního ročníku absolvoval původně rutinní operaci slepého střeva, která však kvůli komplikacím přinesla i problémy při jeho startu na italském okruhu. Přesto dokázal dvakrát vystoupat na stupně vítězů a minimalizovat ztrátu v souboji se svými soupeři.

"Vzhledem k tomu, že to vypadalo na jasnou nulu, tak výsledek předčil veškerá má očekávání. Všude říkám, že titul neobhajuju, ale že se snažím o co nejlepší výsledek. Konkurence je tak vyrovnaná, že nikdo nemá nic jisté," řekl český pilot ještě v Misanu.

Zatímco Lacko trávil tři týdny mezi podnikem v Itálii a na maďarské trati tím, že se dával zdravotně dokupy a užíval si nedávného přírůstku do rodiny, v roudnickém Buggyra Technology Centru se pracovalo na nastavení podvozku. Protože na trati blízko Budapešti se jezdí velmi tvrdě, poputuje na Hungaroring dvojnásobná porce plastů.

"Vzhledem k Adamově zdravotní indispozici jsme neměli úplně relevantní data, ale Misano ukázalo, jak moc se během zimy a jara především Jochen Hahn se Steffi Halmovou posunuli," konstatoval závodní inženýr Robin Dolejš, podle kterého ovšem není důvod ke znepokojení. "Ve hře je ještě spousta bodů a to, že konkurence umí závodit, už dávno vím. Zároveň ale nemáme důvod si nevěřit. Jsme přece mistři," burcoval český jezdec.

Lacko, který v Maďarsku obhajuje loňská tři vítězství,  nastoupí spolu se svým novým britským týmovým parťákem Oly Janesem na Hungaroringu ke dvěma závodům v sobotu i v neděli.

Lacko se v prvním závodě sezony dostal dvakrát na stupně vítězů BUGGYRA brand |  08:52
reklama