reklama

Nevídaná synchronizace ve Spa. Na totožném místě stejným způsobem bourala dvě Porsche

Legendární okruh ve Spa-Francorchamps znovu nabídl něco výjimečného. V kvalifikaci na šestihodinovku na tom samém místě během pár minut naprosto stejně bouraly dva sportovní vozy Porsche.

Kvalifikace na první letošní podnik MS ve vytrvalostních závodech trvala pouhých deset minut. A protože v Ardenách bylo v pátek v podvečer docela chladno, byl asfalt velmi studený.

Na nezahřátých gumách to jezdcům klouzalo, což se ukázalo hlavně ve výjezdu z legendárního stoupání Eau Rouge - Raidillon. Jako první v pekelně rychlé levotočivé zatáčce vyletěl mimo trať zkušený německý pilot Christian Ried z týmu Dempsey Proton Racing, jehož spolumajitelem je hollywoodská hvězda Patrick Dempsey.

Roztočené auto, jehož posádka byla jedním z favoritů kategorie GTE Am, trefilo bariéru z pneumatik a svodidla zepředu. Přestože z něj létaly kusy karbonu i jiných materiálů, dokázali mechanici přes noc téměř zázrak a Porsche s číslem 77 se postavilo na start.

Krátce poté, co skončil úklid trati a znovu začal boj o pořadí na startovním roštu, se přihodila navlas stejná bouračka. Na studených gumách tentokrát "uklouzl" Nor Egidio Perfetti v Porsche 911 RSR-19 v barvách Teamu Project 1.

Jenže ředitel koncernu Perfetti Van Melle, vyrábějícího sladkosti a žvýkačky, boural na levou stranu, takže škody na autě byly fatální. Když trosky vozu dorazily do boxů, bylo jasné, že je po účasti v sobotní šestihodinovce.

Pro Team Project 1 bylo toto zjištění o to smutnější, protože už na začátku týdne přišel při testech o jiné Porsche. To ve Spa-Francorchamps rozbil jiný norský závodník, Anders Buchardt.

reklama