reklama

Fisichella bude i nadále věrný Renaultu

Londýn - Italský pilot Giancarlo Fisichella bude jezdit i v příští sezoně za Renault, který na konci roku opustí mistr světa Fernando Alonso.

Zatímco španělský obhájce titulu a současný lídr šampionátu odejde do McLarenu, Fisichella se dohodl na prodloužení smlouvy s francouzským týmem o jeden rok.

Vedení Renaultu, jenž díky dvojici Alonso - Fisichella loni získal Pohár konstruktérů, dnes oznámilo dohodu nového kontraktu v tiskovém prohlášení. "Jsme rádi, že můžeme ve spolupráci s Giancarlem pokračovat," uvedl šéf stáje a Fisichellův krajan Flavio Briatore.

Třiatřicetiletý Ital, jenž v kariéře vyhrál tři velké ceny formule jedna, se zřejmě posune na pozici jedničky týmu, dvojku by mu podle všeho měl dělat dosavadní testovací jezdec Heikki Kovalainen. Pokud se tedy nepodaří Renaultu získat jiného Fina Kimiho Räikkonena z McLarenu, o nějž se údajně zajímá i Ferrari.

Jestliže budou Renaulty i v následující sezoně fungovat spolehlivě jako doposud, bude mít Fisichella stále šanci na zisk titulu. Mohl by se tak stát prvním italským mistrem světa od roku 1953, kdy jako poslední triumfoval Alberto Ascari.

reklama