reklama

Smolař Forman se po pokutě dočkal i prvních evropských bodů

Jiří Forman v této sezoně debutuje podobně jako nová Buggyra pokřtěná jako Fat Fox. Jiří Forman v této sezoně debutuje podobně jako nová Buggyra pokřtěná jako Fat Fox. autor: Buggyra
Pokuty, diskvalifikace, pak konečně první body v ME. Nováček v závodním tahači Buggyra si nemůže stěžovat, že se zatím na Red Bull Ringu nudí.

Spielberg - Že premiéra v evropském šampionátu tahačů na okruzích nebude snadná, věděl nováček roudnické Buggyry Jiří Forman dopředu. Ale takové komplikace, jaké ho zatím potkaly na Red Bull Ringu, určitě nečekal.

Opomenutí za 300 eur

Všechno začalo v pátek, který 22letého jezdce přišel na 300 eur. Takovou částkou "odměnilo" ředitelství závodu to, že v tréninku ignoroval trest a neprojel boxy.

"Shodil jsem kuželky ohraničující trať. A jak jsem byl zabraný do tréninku na trati, kterou jsem znal zatím jen z videa, příkaz k zajetí do boxů jsem přehlédl," bral "zápisné" s humorem.

Konec dobrý, všechno dobré

Jenže smůla ho neopustila ani včera. I když svůj premiérový závod v evropském šampionátu dokončil, jeho jméno v oficiálních výsledcích chybělo. Forman byl diskvalifikován kvůli překročení maximální povolené rychlosti, již trucková pravidla stanovují na 160 km/h.

"Splnil jsem první metu a dojel do cíle," bral své trampoty sportovně.

Nakonec ale český jezdec nad osudem zvítězil. V druhé včerejší jízdě, která přinesla řadu kolizí, získal své první evropské body za osmé místo.

"Takovou melu jsem ještě nezažil! Jsem rád že jsem mohl bojovat v první desítce a dojel si pro své premiérové tři body," radoval se v cíli. A to ještě nevěděl, že po trestu Francouze Janiece poskočil na sedmé místo.

O další bodovaná umístění bude Forman usilovat dnes, kdy jsou na rakouském okruhu na programu další dvě jízdy evropského šampionátu.

reklama