20 událostí sezony F1: od Alonsovy havárie přes zázračné dítě Verstappena až po celebrity v boxech

Fernando Alonso začal sezonu divokou havárií v Melbourne. Byla to rázná předzvěst dramatického roku.
To umožnilo talentovanému Belgičanovi Stoffelu Vandoornemu skvělý debut a zároveň i jediný start v ročníku 2016. 24letý rodák z Kortrijku si hned dojel pro bod za desáté místo. S průměrem bod na Grand Prix na tom byl na konci sezony úplně stejně jako Jenson Button s 21 body.
Právě Button příští rok uvolní místo Vandoornemu, protože Brit oznámil, že s koncem této sezony si dá rok pauzu. A jak čas plyne vypadá to, že to bude konec definitivně. Mistr světa z roku 2009 vyhrál z 305 startů celkem 15 Velkých cen a vybojoval 1235 bodů.
Definitivní "Sbohem!" řekl formuli 1 Felipe Massa. Sympatický Brazilec, kterému mezi prsty proklouzl titul v sezoně 2008, zažil emocionální loučení před svými fanoušky po smolné havárii v Sao Paulu.
"Nejslavnější" havárie roku se ale odehrála v Barceloně. Krátce po startu GP Španělska si aspiranti na titul Nico Rosberg a Lewis Hamilton nedarovali ani metr asfaltu a výsledkem byla vzájemná kolize a jediný závod sezony, v němž Mercedes nezískal ani bod.