reklama

Pánové z FIA si asi dali pivo, hřímal v Monze nespokojený Alonso

Fernando Alonso. Fernando Alonso. autor: McLaren Honda
Fernando Alonso se dožadoval tvrdšího trestu pro Jolyona Palmera za to, jak si v souboji s ním zkrátil na okruhu v Monze šikanu. Když Brit vypadl, prohodil suše: "Karma."

Monza - Pilot formule 1 Fernando Alonso si ani po Velké ceně Itálie neodpustil jízlivý komentář. Tentokrát se ale netýkal jeho týmu McLaren a poruchového motoru Honda, ale ředitelství závodu. "Pánové z FIA si asi museli dát Heineken," prohodil suše na konto trestu pro Jolyona Palmera za to, že ho předjel "zkratkou" podél šikany.

Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Prohlédněte zde

Co se vlastně stalo? V souboji o dvanácté místo se Palmer v Renaultu přihnal do šikany bok po boku Alonsa, jenže Brit nezvládl dobrzdit, vzal to vnitřkem a ocitl se před oranžovým McLarenem.

"Při vjezdu do šikany jsme jeli bok po boku. Pozdě jsme brzdili. Já jsem ji zvládl projet, ale on ne, skočil přes retardér a zůstal přede mnou," vysvětlil Alonso.

"Podle pravidel je to jasné: když jedou dvě auta vedle sebe do šikany a jeden ji zvládne a druhý ne, tak má přepustit svoji pozici. Ale tentokrát si pánové z FIA asi museli dát Heineken," reagoval na to, že Palmer dostal "jen" pětivteřinový trest.

Souboj Palmera s Alonsem a Španělova reakce do týmového rádia

"Nebylo to podle standardů FIA a není žádná jiná interpretace. Je to černé na bílém. Ale co, když bojujete o nějaké šestnácté místo. Ale fanoušci chtějí vidět něco normálního, ne žádný mejdan," dodal nespokojený Španěl.

Když se během nedělního závodu dozvěděl o tom, že Palmer musel do boxů a závod pro něj skončil, suše do týmového rádia prohodil: "Karma."

Ale ani on sám cíl Grand Prix Itálie neviděl, v předposledním kole odstoupil kvůli poruše převodovky.

reklama