Alonso na úvod testů formule 1 v Barceloně přišel o kolo

26. 2. 2018 14:25
Před rokem Alonsovi zhasl během prvních testů motor, letos mu upadlo kolo.
Fernando Alonso bez kola při testech v Barceloně.
Fernando Alonso bez kola při testech v Barceloně. | Foto: Reuters

Barcelona - Španělský pilot Fernando Alonso po roce opět smolně odstartoval testy na novou sezonu formule 1. Zatímco před rokem se mu hned v prvním kole na okruhu v Barceloně porouchal motor, dnes mu po šesti kolech upadlo pravé zadní kolo.

"Měli jsme problém se šroubem a už je to vyřešené," citovala agentura Reuters Zaka Browna, šéfa stáje McLaren, která do nového ročníku vstoupila s motory Renault. V minulé sezoně používal tým nespolehlivé pohonné jednotky Honda, Alonso se Stoffelem Vandoornem získali pouhých 30 bodů a v Poháru konstruktérů McLaren skončil předposlední.

"Všechny týmy tady budou řešit nějaké problémy a přesně od toho nakonec testy jsou. Vůbec to pro nás není problém," přidal Brown. Dvojnásobný mistr světa Alonso se ještě v dopolední části vrátil na trať a během deseti kol zajel osmý nejlepší čas se ztrátou čtyř sekund na nejrychlejšího Daniela Ricciarda z Red Bullu.

Australský pilot zvládl 60 kol a zaznamenal nejlepší čas 1:20,179. Druhý byl Valtteri Bottas z Mercedesu s 58 koly a ztrátou dvou desetin na Ricciarda. Třetí příčku obsadil Kimi Räikkönen z Ferrari. Úřadující mistr světa Lewis Hamilton z Mercedesu by se měl představit až v odpolední části.

Vozy, které už mají novou ochranu hlavy pilotů, tzv. halo (z anglického svatozář), budou stáje v Barceloně zkoušet až do čtvrtka. Další jízdy jsou na programu od 6. do 9. března. Nový ročník odstartuje 25. března Velkou cenou Austrálie.