reklama

Bottas zajel v letošních testech F1 vůbec nejrychlejší čas, Räikkönen boural

Valtteri Bottas ve Mercedesu. Valtteri Bottas ve Mercedesu. autor: Daimler Media
Nástupce šampiona Nica Rosberga v mistrovském Mercedesu zvládl kolo za 1:19,310 a těsně porazil nejrychlejšího muže úterních jízd Felipeho Massu,

Barcelona - Fin Valtteri Bottas ovládl druhý den závěrečných testů formule 1 před novou sezonou a na okruhu v Barceloně zajel zatím nejrychlejší čas dosavadních příprav. Nástupce šampiona Nica Rosberga v mistrovském Mercedesu zvládl kolo za 1:19,310 a těsně porazil nejrychlejšího muže úterních jízd Felipeho Massu, bývalého kolegu z Williamsu.

Tajnosti španělských testů F1: Téčko a žralok na několik způsobů, velké senzory i bourající nováček Tajnosti španělských testů F1: Téčko a žralok na několik způsobů, velké senzory i bourající nováček Prohlédněte zde

Pro Kimiho Raikkönena skončilo odpolední testování havárií, Fin ve třetí zatáčce vyletěl s ferrari do bariéry. Stihl ale zaznamenat třetí nejlepší čas. Čtvrtý byl Max Verstappen z Red Bullu, jenž dnes zvládl 102 okruhů, největší porci kol ze všech.

Havárie Kimiho Räikkönena:

Monopost Mercedesu převzal po polední pauze od Bottase bývalý britský šampion Lewis Hamilton, jenž se soustředil na zajíždění delších úseků. Do statistik si zapsal šestý nejrychlejší čas těsně za Lancem Strollem, osmnáctiletým nováčkem Williamsu.

Testování v Barceloně bude pokračovat do pátku. Seriál mistrovství světa začne 26. března v Melbourne.

reklama